Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Monte Carlo’da ilk gün Bouffier’nin

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Fransız pilot sezonun sürprizlere en açık rallisi Monte Carlo’nun ilk gününde bütün pozitif bileşenleri yanına alarak ilk günü Citroen pilotu Cris Meeke’in önünde lider tamamladı.

Bouffier ilk etapta yaşadığı anlardan sonra yaşananların daha değişik olabileceğini belirtti. “İlk günü lider tamamlaman olağan üstü ancak burada olduğum için şanslıyım. İlk etabın ilk virajında köprüye korkuluklarına çarpınca yarış bitti diye düşünmüştüm.”

Meeke de Citroen DS3 WRC ile ilk gününde memnun. Genel olarak bakıldığında İngiliz pilotun temkinli başladığını belirtmek lazım. Ancak geçen her etapta kendine güveni de gelen Meeke son etapta Kubica’yı geçerek bunu da ispatladı. ” Ralli hayatım boyunca geçtiğim en zorlu etaptı. Hava şartları inanılmaz derecede değişkendi etabın bazı bölümlerinde 10 km sürati geçemedik, zorlasak etabın içinde kalmamız mümkün değildi. Çok çok büyük bir mücadeleydi.”

M-Sport’un hazırladığı Ford Fiesta RS WRC ile ilk yarışında Robert Kubica günü Meeke’in sadece 0.7 saniye gerisinde tamamladı. Sabah geçilen ilk üç etabın ikisinde en iyi zamanı elde eden Polonyalı pilot öğleden sonra etaplarında daha dikkatli giderek günü üçüncü sırada tamamladı.

Son şampiyon Sebastien Ogier ise zor geçen günü dördüncü sırada tamamlayabildi. Sabah etaplarında yanlış lastik seçimleriyle dokuzunculuğa kadar gerileyen şampiyon öğleden sonra temposunu arttırıp günü dördüncü sırada, liderin 47.3 saniye gerisinde tamamlamayı başardı.

Citroen’den Mads Ostberg ile M-Sport’un genç pilotu Elfyn Evans gün boyu çekiştikten sonra günü de beşinci ve altıncı sırada tamamladılar.

Son Haberleri :

Yukarı Git