Neuville Yeni Zellanda Rallisi’nde Katar Ralli Takımı’nda Yarışacak

Kategori : Bülten/Dünya Ralli Şampiyonası

Katar Ralli Takımı adına Dünya Ralli Şampiyonası yarışlarına katılan Katarlı Nasser Al-Attiyah, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda ülkesini temsil edeceğinden Yeni Zellanda Rallisi’nde Katar Ralli Takımı’nın Citroen DS3 WRC’sini Belçikalı Thierry Neuville kullanacak.

21-24 Haziran 2012 tarihleri arasında Auckland’da düzenlenecek yarışta Citroen DS3 WRC ile start alacak olan Thierry Neuville : “Bu olayı benim için büyük bir şans olmasının yanısıra takımımın bana güvenmesinin onuru olarak görüyorum. Bu yarış planlarımızda olan bir yarış değildi ancak Pasfik kıyılarındaki bu yarışa katılabilmek çok heyecan verici. Katar Ralli Takımı’nın başarısı için tüm gücümü harcayacağım. Bana verdikleri bu şansa onlara iyi bir sonuç hediye ederek teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda ülkesini Atıcılık dalında temsil edecek olan Nasser Al-Attiyah ise antrenmanlarının olimpiyat öncesinde sıklaşacak olmasından ve olimpiyatlara konsantre olmak açısından Yeni Zellanda’da start alamayacağını ve takımındaki yerini genç Belçikalı pilota vererek onun da deneyim kazanmasında payının olmasından mutluluk duyacağını belirtti.

Son Haberleri :

Yukarı Git