Novikov ve Neuville Katar M-Sport Takımı’nda

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

M-Sport 2013 sezonunda FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda Thierry Neuville ve Evgeny Novikov’un Katar M-Sport Takımı’nda Ford Fiesta RS WRC ile mücadeleye katılacaklarını açıkladı. Daha önce Nasser Al-Attiyah ve Mads Ostberg’i kadrosuna katan takım böylece sezon boyunca dört pilotluk kadrosu ile boy gösterecek.

Üst seviyedeki ralli yarışlarında gösterdiği ışık ile gelecek için umut vaad eden Rus pilot Novikov yarışlara Avusturyalı kopilotu Ilka Minor ile katılacak. Novikov kariyerinde 36 start aldığı WRC’nin 2012 sezonunda iki kez podyuma çıkmayı başarmıştı. İlk podyumu Portekiz’de de WRC podyumunda yer alan en genç pilot olma ünvanını da ele geçirmişti.

Novikov deneyimli pilotlar arasından sıyrılarak sezonu da altıncı sırada tamamlamıştı. 2012 sezonu boyunca Ford Fiesta RS WRC kullanan Rus pilot 2013 için daha yüksek hedefler koyuyor.

Etkileyici bir sezon geçiren diğer genç pilot Thierry Neuville ile de anlaşan Katar M-Sport Takımı umut vaad eden pilotları kadrosuna kazandırmış oldu. Kariyerine 2008 yılında Belçika Ford Fiesta Trophy ile başlayan 24 yaşındaki pilot Fiesta araçlara çok da yabancı değil. Neuville yarışlara uzun zamandır yanında oturan Nicolas Gilsoul ile katılacak.

Kariyerinde 20 WRC bulunan Neuville 11 etapta da en iyi zamanı yaptı, en iyi derecesi ise 2012 Fransa Rallisi’nde elde ettiği genel klasman dördüncülüğü oldu.

Katar M-Sport Takımı en çok gelecek vaad eden genç yetenekleri kadrosuna katarak Al-Attiyah liderliğinde sezonda iyi dereceler elde etmek için mücadele edecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git