Ogier ve Loeb Rekabeti Monaco’da Devam Ediyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası/Pist

Col de Turini etabı yerine Casino yolları, çivili lastik yerine slick lastikler, Polo R WRC yerine de Porsche 911 GT3 Cup… Volkswagen pilotu Sebastien Oiger Monaco’da bu sefer efsane “Monte Carlo Rallisi” yerine Formula 1 destek yarışlarından Porsche Mobil 1 Supercup’ta “Team Allyouneed bey Project 1” takımında misafir pilot olarak mücadele edecek. Arjantin Rallisi’nden sonra 3340 kilometrelik cadde yarışında Sebastien Loeb ile yarışacak. Bu yarış ikilinin beraber çıkacakları ilk asfalt pist yarışı olacak.

Sebastien Ogier : “Monaco’daki Supercup yarışını dört gözle bekliyorum. Monaco’da ralli harici bir yarış için bulunmak ayrı bir heyecan veriyor. Geçen hafta Porsche’ye ilk kez Hockenheim’de oturdum. Geçen senenin şampiyonu Sean Edwards bana bir kaç tüyo da verdi. Başından sonuna kadar onun dediklerini yaptım ancak bir gözüm Loeb’in üzerindeydi. Her zaman en iyisi olmak isterim ancak Loeb’in pist tecrübesi benden fazla. Bunu da unutmadan elimden gelenin en iyisini yaparak eğlenceli bir hafta sonu geçirmeyi istiyorum.”

Volkswagen Motorsport Direktörü Jost Capito ise ralli etaplarını iki hızlı ismini aynı pistte aynı özelliklere sahip araçlarla izlemenin Formula 1 yarışlarından daha heyecanlı olacağını düşündüğünü belirtti.

Porsche Mobil 1 Supercup, 1993 yılından beri Formula 1 yarış hafta sonu düzenleniyor. Sadece bu yarış için hazırlanan 20 Porsche yarış otomobilinin katıldığı mücadeleye misafir pilotlar da çağrılarak ilginin artması sağlanıyor. Bu sene ilk kez Porsche 911 GT3 Cup otomobiller ile düzenlenecek yarışta Sebastien Ogier Pop Art Porsche tasarımlı otomobili ile start alacak.