Olivier Quesnel gitti yerine Yves Matton geldi

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden Citroen Racing takımı sezona görev değişikliği ile başlıyor. Takım Direktörü Olivier Quesnel’in yerine atanan Yves Matton 5 Ocak itibarı ile görevinin başına geçti. Quesnel ise Peugeot Sport Direktörü görevine devam ediyor. Teknik Sorumlu Xavier Mastelan Pinon da Matton’un yardımcısı olacak.

Citroen Genel Müdürü Frederic Banzet’e rapor verecek olan Yves Matton’un görevi kazanmaya alışan ve çok güzel geçen 2011 sezonunu hem markalarda hem de pilotlarda şampiyon kapatan Citroen Total Dünya Ralli Şampiyonası Takımı’nın bu özelliklerini korumaya devam etmesini sağlamak olacak.

Citroen Genel Müdürü Frederic Banzet yaptığı konuşmada : “Citroen Yarış Takımı’nda görevde kaldığı dört yıl boyunca çok güzel işler yapan Olivier Quesnel’e teşekkür ediyorum. Onun yönetiminde takımımız markalarda, pilotlarda ve kopilotlarda her sene şampiyon oldu. Yves Matton’un görevi de takımın alışmış olduğunu bu yüksek seviyede sonuçlar almaya devam etmek olacak.”

Geçtiğimiz aylarda çıkan dedikodular hakkında konuşan Quesnel : “Dedikoduları ben de duyuyorum, neler olacak göreceğiz. Tahmin edersiniz ki Guy Frequelin benden hoşlanmıyor. Neden bilmiyorum. Ama bu dedikoduların kaynağını biliyorum. Benim bir problemim yok ama dedikodulara karşı ne yapabilirsiniz ki? Birinden hoşlanmıyorsanız onun işi bırakacağını söyleyebilirsiniz.” diyerek Frequelin’i işaret etmişti.

Quesnel 2008 Türkiye Rallisi’nde taktik uygulayan Ford ekibini “sahtekar” olarak nitelemişti. Geçen sene koşulan Akropol Rallisi’nde de Sebastien Loeb tarafından takım arkadaşı Sebastien Ogier’i öne çıkarmaya çalışmakla itham edilmişti. O yarışta Ogier, Loeb’i geçmişti. Bu olaydan sonra söylentilere göre Sebastien Loeb sezon sonundaki takım ile anlaşma imzalarken ortaya iki şart koymuştu; ilki Ogier’in takımdan gönderilmesi ikincisi de Quesnel’in takım üzerindeki etkisinin azaltılması. Loeb imzaladıktan sonra önce Ogier Ford ile görüştükten sonra Volkswagen ile anlaştı, şimdi de Quesnel’in görev yeri değiştirildi.

Son Haberleri :

Yukarı Git