Portekiz Öncesi Son Viraj : Fafe

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Son şampiyon Sebastien Ogier, Portekiz Rallisi öncesi düzenlenen Fafe Rallisi’nde start alacak. Ralli öncesi son hazırlıkları da içeren ancak daha çok seyirciler için düzenlenen tek etaplık rallinin kazananı her sene seyirciler oluyor. Aynı etapta toplanan seyircilerin sayısı yüzbinleri buluyor.

Geçtiğimiz sezon sadece Andreas Mikkelsen ile gösteriye katılan Volkswagen Motorsport takımı bu sene şampiyon Sebastien Ogier ile seyircilerin karşısına çıkacak.

“Fafe’de ikinci kez start alacağımız için heyecanlıyız” diyerek sözlerine başlayan Volkswagen Motorsport direktörü Jost Capito : “Portekiz’deki ralli haftasına başlamanın en heyecanlı ve keyifli yanı Fafe Rallisi oluyor. Yüzbinlerce seyircinin önünde bol zıplamalı bir ralliyi kim sevmez ki? Buraya sadece seyircileri memnun etmek için geldik.”

İlk kez start alacak Ogier ise etabın ve seyircilerin ününü bildiğini start almak için sabırsızlıkla beklediğini belirtti : “Fafe’de start alan pilotlardan ve teknisyen arkadaşlarımızdan burada yaşananları sık sık dinleme şansım oldu. 2013’deki yarışlardan da bir çok fotoğraf ve video da gördüm. Biz de yüzbinlerce seyircinin önünden en iyi pozu vermek için mücadele edeceğiz.”

Fafe Rallisi’nde genel klasman birincisi olmak pilotların peşinde koştuğu bir şey değil, asıl önemli olan Armin Schwarz’ın 2000 yılında kırdığı 73.5 metrelik rekoruna ne kadar yaklaşacakları. Schwarz o rekoru Skoda Ocativa WRC ile kırmıştı.

Fafe Rallisi 29 Mart’ta tamamlandıktan sonra ekipler 3 Nisan’da Lizbon’da başlayacak olan 4 günlük Dünya Ralli Şampiyonası yarışı Portekiz Rallisi’nde mücadele edecekler.

Son Haberleri :

Yukarı Git