Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Prokop’un Fiona’sı Erken Havlu Attı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Jipocar Çek Ralli Takımı pilotu Martin Prokop, Fiona adını verdiği Ford Fiesta RS WRC ile katıldığı 2014 sezonunun ilk rallisi olan Monte Carlo Rallisi’nin ilk etabında alternatör arızası ile yarış dışı kaldı.

Monte Carlo Rallisi’nde yarış dışı kaldıktan sonra geçemediği etaplarda ceza alarak bir sonraki güne başlamasını sağlayan Ralli2 kuralı geçerli olmadığından Prokop ilk etaptan yarış dışı kalarak sezonun ilk rallisini tatsız bir şekilde sonlandırdı.

Böylesine büyük bir organizasyonda bu kadar ufak bir sorun nedeni ile yer alamamaktan şikayetçi olan Prokop rallinin dünyasından bunların olabileceğini de kabul ediyor : “İlk üç etaba çıkarken yaptığımı lastik seçimlerimizin ilk etap içindeki ara zamanlardan ne kadar doğru olduğunu anlayabiliyoruz. Etabın ilerleyen kilometrelerinde baş gösteren alternatör arızası ile tempomuzu düşürümek zorunda kaldık. Sonrasından ikinci etaba giderken devam edemeyeceğimizi anlayınca dünyamız karardı. Ancak umutlarımızı kaybetmedik, sezonun ikinci rallisi İsveç Rallisi’nde sezona yeni başlıyormuşuz gibi heyecanımızı koruyacağız.”

Takım Direktörü Quirin Müller ise geceler boyu süren hazırlıklarının böylesine dramatik bir şekilde sona ermesinden dolayı takımın tüm bireylerinin moralinin bozulduğunu belirtti.

Son Haberleri :

Yukarı Git