Ramona Karlsson Dünya Ralli Şampiyonası’nda

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Ramona Karlsson ve Miriam Walfridsson 2012 Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele edeceklerini açıkladılar. Ramona Ralli Takımı adı ile yarışlara katılacak bayan ekip Seri Üretim Otomobiller Şampiyonası (PWRC)’de start alacak. Bu sezon altı yarışa katılacak ekip ilk yarışına Mart ayında Meksika’da düzenlenecek yarışta çıkacak. “Bu benim en büyük hayalimdi, gerçek olduğu için çok mutluyum” diyen Ramona Karlsson yarışlara Mitsubishi Evo X ile katılacak.

Tüm sezon Dünya Ralli Şampiyonası takip edecek ilk İsveçli bayan pilot olan Ramona kendi takımının pilotu ve aynı zamanda takım direktörü olarak görev alacak. Ramona yüksek tempodaki mücadeleden çekinse de hedeflerinin yüksek olduğunu bunun için herşeyi göze alacağını ancak ilk yılında hedeflerine ulaşmanın ne kadar zor olduğunun da farkında olduğunu belirtti. İsveçli pilotların hızlı olduklarını bunun yanına deneyim de katarak mücadele edeceklerini de ekledi.

Ramona kopilotu Miriam Walfridsson ile beş yıldır beraber ve artık ikilinin arası çok iyi, bunun da yarışlara yansıyacağını düşünüyorlar. Ramona, Miriam ile kazanma isteklerinin çok olmasının kendilerini motive edeceğini ve bu sayede PWRC’de iyi sonuçlar alacaklarını düşündüklerini belirtti.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı 9-12 Şubat tarihlerinde İsveç’te düzenlenecek. İsveç’te WRC’lerin yanısıra sadece Süper 2000 araçların yarıştığı SWRC olacak, PWRC sezonunun ikinci yarışı 8-11 Mart 2012 tarihlerinde Meksika’da düzenlenecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git