Sordo da mı Hyundai’de?

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Hyundai’nin İspanya’daki resmi twitter hesabından atılan ve sonrasında silinen bir tweet Monte Carlo Rallisi için Sordo adına heyecan dolu saatler yaşanmasına sebep oldu.

Dani Sordo’nun 2014 Dünya Ralli Şampiyonası’nın ilk rallisi Monte Carlo Rallisi’nde Hyundai takımı adına mücadeleye katılacağını söyleyen tweet kısa süre sonra silindi ancak etkisi bir anda ralli dünyasında dalga dalga yayıldı.

İspanyol pilotun 2014 sezonundaki asfalt yarışlarda i20 WRC ile Thierry Neuville ile takım arkadaşı olacağı anlamına gelen bu tweet bir çok ralli haber sitesine, facebook mesajlarına konu oldu.

Hyundai Motorsport yetkilileri 2014 sezonunda pilotlarının Thierry Neuville ve Juho Hanninen olacağını açıklamıştı. Zaten önümüzdeki hafta Frankfurt’ta Hyundai, pilotlarını resmen ilan edecek. Anlaşılan İspanyollar pilotlarını Kore takımında görmeyi çok arzuluyorlar ancak kesin karar önümüzdeki hafta Hyundai yetkililerinin yapacağı açıklamada ortaya çıkacak.

Sordo kimsenin beklemediği bu kararı onu alırsa, Citroen’in muhtemel pilotlar listesinden de çıkmış olacak. Citroen, takımını 16 Aralık’ta ilan edecek.