Tanak ve Ketomaa, DMACK ile WRC2’de

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Ketomaa_Lat_42-1024
Estonyalı pilot Ott Tanak, 2014 sezonunda iki parçalı bir program ile sezonun ilk yarışı Monte Carlo’yu kaçırsa da Dünya Ralli Şampiyonası sezonunda mücadele edecek.

Tanak, DMACK sponsorluğunda mücadele edecek iki Fiesta R5 otomobilinden biri ile WRC2 kategorisinde mücadele etmek için anlaşmalarını imzaladı. Fiesta R5 sezon ortasına yetişene kadar da M-Sport Ford Fiesta RS WRC’si ile İsveç, Portekiz ve İtalya’da WRC kategorisinde start alacak.

2012 sezonu sonunda aldığı kötü neticelerden sonra takım patronu Malcolm Wilson tarafından takımdan gönderilen Tanak sözlerine “Yeniden WRC’ye dönmek açısından benim için büyük bir şans.” diyerek başladı : “Bana verilen bu şans ile yeniden hızlanıp üst düzey WRC pilotları arasına girmek için mücadele edeceğim.”

Tanak geçmişte yaptığı hatalardan ders aldığını vurguladı : “WRC rallilerinden daha dengeli olmalı ve güzelce hesaplanmış bir hıza ulaşmalıyız. Hızlı ve kararlı olursak 2015 için WRC planları yapabiliriz.”

DMACK sponsorluğundaki diğer Fiesta R5’in direksiyonunda ise Jari Ketomaa olacak. Ketomaa, DMACK takımına ilk zaferini 2013 sezonunun sonunda Avrupa Ralli Şampiyonası yarışı Liepaja Rallisi’nde zirveye çıkarak vermişti.

DMACK takım direktörü Dick Cormack : “2013 sezonunda göstermiş olduğumuz gelişimden sonra Ott ve Jari ile WRC2 kategorisini kazanmak adına güçlü bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum.”

Son Haberleri :

Yukarı Git