Toyota, Yaris R1A ile rallilere geri dönüyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Toyota rallilere giriş seviyesindeki R1A kategorisinde mücadele edebilecek Yaris R1A ile geri dönüyor. 24-26 Ağustos’da Almanya’da düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası rallisinde öncü araç olarak start alacak Toyota Yaris R1A aracını Isolde Holderied kullanacak.

Ucuz yarış otomobillerinin üretimini destekleyen FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından düzenlenen R1A klasmanında mücadele edebilecek olan Yaris R1A’nın yaklaşık fiyatının 22.500 Euro olması bekleniyor.

“Başarılı bir ralli geçmişi olan Toyota’nın yeniden rallilere dönüyor olması heyecan verici.” diyen Toyota Motorsporları Direktörü Yoshiaki Kinoshita : “TMG Yaris R1A, WRC geçmişimize kıyasla çok farklı bir proje. Herkesin gücünün yetebileceği ancak bir o kadar da keyif verici ve daha fazla ralliseverin etaplara çıkmasını sağlayacak bir otomobil. Şimdiye kadar bir çok teklif aldık, Toyota’nın rallilerde yer almasını isteyen bir çok ralliseverin olduğunu da biliyoruz. TMG’nin yeni dinamiklerini tüm dünyaya duyurması için güzel bir başlangıç olmasını diliyorum.” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git