V1 Heyecanı Bursa’da Devam Ediyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Tarsus’ta düzenlenen V1 Challenge ilk yarışını saliselerle ikinci tamamlayan milli sporcu Yağız Avcı, bu hafta sonu Bursa’da yine podyum hedefliyor. V1 Challenge’ın ikinci yarışı 19 Mayıs Pazar günü Nilüfer Belediyesi katkıları ile Bursa FSM Bulvarı’nda düzenlenecek. Bursalı sporseverler ile ilk kez tanışacak olan ve büyük ilgi görmesi beklenen organizasyon, 18 tecrübeli pilotun mücadelesine sahne olacak.

2012 sezonunda birincilikle tamamladığı V1 Challenge’da bu sezon da yarışmayı sürdüren Yağız Avcı da, bu hafta sonu Bursa’da start alacak isimler arasında yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda düzenlenecek olan organizasyonda Red Bull aracı ile yarışacak olan şampiyon pilot, yine podyum hedefliyor.

Geçtiğimiz haftasonu Tarsus’ta saliselerle ikinciliği elde eden Avcı; “V1 Challenge’da sezonu yine Tarsus’la açtık ve yüksek mücadeleli eğlenceli bir yarış oldu. Tarsus halkının ilgisi yine oldukça iyiydi ve parkur geçen seneye göre çok daha keyifliydi. Sıralama turlarında 0.01 saniye fark ile 2.pozisyonu elde ettik ve ilk yarışa öyle başladık. Yakın temaslı start sonrası ilk yarışı 3.sırada tamamladık. Ancak yarışın en iyi zamanını elde edince ikinci yarışa ilk sıradan başladık ve 1. olarak tamamladık. Rakiplerimizden Can Tolon ile toplam puanımız eşit olunca ilk sıralama zamanı esas alındı ve 0.01 saniye ile bu mücadeleyi 2.sırada bitirmiş olduk. Rakiplerimizle çok güzel bir mücadele oldu ve tekrar tebrik ederim hepsini. V1 Challenge ekibine ve sponsorum RedBull’a, başta Ünlüdoğan Ailesi olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese de teşekkürler. Tüm sporseverleri Bursa’daki ikinci yarışımıza bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.