Volkswagen, WRC Komisyon Toplantısını Terk Etti

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Volkswagen takım yetkililerinin geçtiğimiz hafta düzenlenen Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) Komisyon Toplantısı’nı terk ettiği ortaya çıktı.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA)’dan herhangi bir açıklama yapılmasa da, WRC’nin yayın haklarını elinde bulunduran şirket ile Cenevre’de yapılan toplantıda fikir ayrılıklarının doruk noktasına ulaştığı konuşuluyor.

Fikir ayrılıkları ilk olarak yayıncı kuruluşun WRC’nin tanıtımı için daha fazla çalışmasını gerektiği konusunda çıkıyor.

Bir diğer konu başlığı ise 2014 sezonu için konuşulan sıralama kuralı ile ilgili olduğu ve Volkswagen Motorsport Direktörü Jost Capito’nun bu konular konuşurken toplantıyı terk ettiği yönünde bilgiler geliyor.

Alman takımı bu seneki uygulamanın yeniden değiştirilerek ilk iki gün pilotları şampiyonadaki sırasına göre etaba başlamaları ve son gün sıralamanın ters çevrilmesi yönündeki fikre tamamen karşı olduğu söyleniyor.

Bu teklif önümüzdeki ay toplanacak olan Dünya Motorsporları Konseyi’nde de görüşülecek.

Bu toplantının en verimli komisyon toplantısı olmadığını açıklayan yetkililer, sporun geleceği için yeterli iletişim planlarının olmadığının da ortada olduğunu belirttiler. Gelecek ile ilgili soruların hiç birinin cevap bulamadığı toplantıya katılan ekipler önümüzdeki hafta Galler Rallisi öncesinde de bir araya gelecekler.