Yeni i20 WRC, 2015 Ortasına Yetişecek

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Hyundai 2015 sezonuna halen kullanmakta oldukları i20 WRC ile girecek, beklenen model değişimi 2015 sezon ortasını bulacak.

Frankfurt merkezli takım i20 otomobilinin geliştirilme sürecini devam ettiriyor. Henüz bir yaşındaki i20 WRC otomobilin yerini alacak yeni versiyonu önümüzdeki hafta ilk testlerine başlayacak ancak model değişikliği için acele edilmeyecek.

Hyundai şu an kullandıkları otomobilin güncellemelerine devam ediyor. Sezonun bir sonraki rallisi Finlandiya Rallisi’ne de motor güncellemeleri ile girecek olan takım Ekim ayında başka bir güncelleme daha yapacak. Tüm bu güncellemeler sürerken yeni otomobilin de geliştirilme çalışmaları devam ediyor olacak.

Takım Direktörü Michel Nandan yeni otomobilin ne zaman geleceğini bilmediğini çünkü henüz ilk testlerini bile yapamadıklarını belirtti “Otomobilin gelişimini görmek istiyoruz erkenden ortaya çıkıp sorunlarla uğraşmak istemiyoruz. Şu an kullandığımız otomobilden daha iyi olduğunu anladığımız an sunumlarımızı da yapıyor olacağız.”

Yeni i20 otomobil Ekim ayında Paris Motorshow’da gözler önüne çıkacak. Nandan otomobilin yeni tasarımlı karoserinin kendilerine ulaştığını yürür haldeki ilk versiyonunu beklediklerini belirtti.

“Karoser bize geldi, hala başka parçaların da gelmesini bekliyoruz. Marşa yaz aylarında basmayı planlıyoruz.”

Hyundai’nin bir numaralı pilotu Thierry Neuville de 2015 i20 WRC otomobiline yoğunlaşmalarının doğru olacağını belirtti.

Neuville “Hala bu otomobil üzerine çalışıyoruz ancak önümüzdeki sezonun otomobili daha önemli.

Daha güçlü ve yüksek performanslı olmasını istiyoruz, sanırım önümüzdeki yıl ortasında her şey hazır olacak.” dedi.