Bahar Rallisi’ne Rekor Katılım

Kategori : Klasik Otomobil

Klasik Otomobil Kulübü’nün “Geleneksel Bahar Rallisi”, Crowne Plaza İstanbul Asia, Viaport AVM sponsorluğunda 19 Nisan 2014 Cumartesi saat 11.00’da start aldı.

2 etap olarak düzenlenen ve 20 Nisan 2014 Pazar günü de devam edecek rallide, 1940’lı modellerden, 1980’li modellere, hemen her markadan, her biri döneminin özelliklerini taşıyan 92 klasik otomobil yarışıyor. Her birinin ayrı hikayesi olan, birbirinden güzel klasik otomobiller Şile yollarında nostalji rüzgarı estirirken, halktan da büyük ilgi görüyor. Mercedes, Ford, Buick, Chevrolet, Merrcury, Plymouth, Cadillac, BMW, Alfa Romeo, Porshe, Doditroen, Volvo markalı ve herbiri adeta filmlerden, romanlardan, belgelesellerden fırlamış bu rengarenk otomobiller ralli için “sanat eseri” kategorisinde “Nart Sigorta” tarafından sigortalandı.

Crowne Plaza Kurtköy’den 19 Nisan 2014 Cumartesi günü, saat 11.00’de Start alan Ralliye, Klasik Otomobil Kulübü üyeleri, basın ve çok sayıda izleyici katıldı. Şile istikametinde yola koyulan yarışmacılar, öğle yemeği molası verecek ve 1.gün finish’ini Beykoz Acarkent Coliseum’da yapacak.

Rallinin ikinci günü olan, 20 Nisan 2014, Pazar günü, saat 11.00’de yine Crowne Plaza Viaport’dan start alacak rallinin rotası bu kez Ömerli Barajı çevresi olacak. 2. Gün etabı, 16:30’da finish, sonuçların duyurulması ve kokteyl ile devam edecek. Yarışta dereceye giren ekiplere ödülleri, Crowne Plaza- Via Port tarafından düzenlenen gala gecesinde verilecek.

Kulüp yetkilileri bu yıl katılım için yoğun talep olduğunu ve bu rallide ilk kez yarışacak muhteşem yeni araçların izlenebileceğini belirtiyorlar. Her geçen gün kulübe katılan yeni üyeler ve araçlarla klasik otomobil tutkusunun giderek daha geniş kitlelere ulaştığını vurguluyorlar.

24 yıldır faaliyet gösteren Klasik Otomobil Kulübü, amaçlarının; “Otomobillere, bilhassa döneminde belirli özelliklere sahip olan ve artık caddelerde pek rastlanamayan klasikleşmiş araçlara ilgi duyan, bunları korumak ve tekrar çalışır hale getirebilmek için uğraşı gösteren ve bu doğrultuda fikir alışverişinde bulunmak isteyen insanların bir araya gelmelerini sağlamak.” olarak açıklıyor ve ilgi duyan herkese açık olduklarını belirtiyorlar.

Kulübe üye olmak için klasik otomobil tutkunu olmak yeterli! Kulüp, 2014 yılında da, çeşitli etkinlikler düzenleyerek gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında ülke tanıtımına katkı sağlamayı sürdürecek. Kulübün üyeleri arasında otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyoncular, müze sahipleri ve iş insanları bulunuyor. Bunun yanı sıra, var olan değerleri korumak amacını güden otomobil meraklıları da kulübe katılabiliyor. İster Anadol sahibi olsun, ister çok daha kıymetli bir aracı, hatta sıra klasik arabası olmayanlar ancak ilgi duyan herkes etkinliklere katılabiliyor.