Cumhuriyet Rallisi Sona Erdi

Kategori : Mahalli Ralliler

Ege Rallisi ile başlayan Şırlan ve Karşıyaka Tırmanma ile devam eden Ege Kupası 2013, 27 Ekim’de İsabeyli’de düzenlenen Cumhuriyet Rallisi ile sona erdi. Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen rallide 21 ekip, 4 ayrı kategoride mücadele etti. Ekipler, 27 Ekim Pazar günü sabahı 10:00’da verilen startın ardından Cumhuriyet Rallisi’nde, 35 kilometre uzunluğundaki toprak zeminli 6 özel etapta kıyasıya rekabet ettiler.

Super kategori Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Mithat Diker-Şükrü Kızılkaya ekibinin birinciliği ile sonuçlanırken, Pegasus Racing adına Fiat Punto S1600 ile mücadele eden Kuvvet Erim-Afşin Baydar ekibi ikinciliği kazandı.

4 ekibin start aldığı ancak tek ekibin finişe ulaşabildiği kategori 3’de Yonca Güngör-Funda Oral ekibi birinciliğin sahibi olurken, ekip aynı zamanda “En İyi Bayan Pilot” ve “Eni İyi Bayan Co-Pilot” ödüllerinin de sahibi oldu.

İsmail Devecier-Ercüment Can Tolun ekibi Fiat Palio Kit Car ile Kategori 2’de günün en hızlıları olurken, Ford Ka ile Hüseyin Teloğlu-Tezcan Başar ikinciliği ve Ford Escort MK2 ile Kemal Şener-Esin Şener çifti üçüncülüğü elde ettiler.

En kalabalık katılıma sahne olan ve 10 ekibin yer aldığı Kategori 1’de Fiat Palio ile yarışan 3 ekip podyumu oluşturdu. Kemal Çetinkaya-Halil Çetinkaya birinciliğin sahibi olurken, Alper Akgün-Onurcan Şirin ikinciliği ve Bedri Kolsallayan-Tolga Tezeken üçüncülüğü kazandılar.

Yarışta dereceye giren sporcuların ödülleri, İsabeyli Spor Kompleksi’nde düzenlenen törende Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Ak Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, sponsor firma yetkilileri ve organizasyon komitesi üyeleri tarafından verildi.

Cumhuriyet Rallisi’nin ardından Ege Kupası´nda Kategori 1´de Alper Akgün, Kategori 2´de İsmail Devecier, Kategori 3´de Yonca Güngör ve Süper Kategori´de Mithat Diker birinciliklerin sahibi oldular.