Ege Kupası 2013´de gözler İsabeyli´ye çevrildi

Kategori : Mahalli Ralliler

Ege Rallisi ile başlayan Şırlan ve Karşıyaka Tırmanma ile devam eden Ege Kupası 2013, 27 Ekim’de İsabeyli’de yapılacak Cumhuriyet Rallisi ile son bulacak. Ege Otomobil Sporları Kulübü ESOK tarafından organize edilecek olan Cumhuriyet Rallisi´nden bir gün önce Adnan Menderes Üniversitesi İsabeyli yerleşkesinde yapılacak otokros yarışları da nefes kesecek.

Otokros, Ulusal ve Mahalli olmak üzere iki ayrı yarış olarak 26 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

27 Ekim Pazar günü ise sporcular Cumhuriyet Rallisi´nde pilotajı ön plana çıkartan toprak parkurda kıyasıya rekabet edecekler. Aydın´da üçüncü kez yapılacak Cumhuriyet Rallisi, iki farklı toprak özel etap da koşulacak. Toplam 105 kilometrelik rallinin özel etap uzunluğu 35 kilometre.

Cumhuriyet Rallisi öncesi Ege Kupası´nda Kategori 1´de Alper Akgün, Kategori 2´de İsmail Devecier, Kategori 3´de Erdal Oral ve Süper Kategori de Mithat Diker lider durumda bulunuyor.

Kulübümüz tarafından alınan kararla Cumhuriyet Rallisi’ne kayıt yaptıran pilot ve co-pilotlar Türkiye Otokros Şampiyonası 4. & 5. ayak yarışlarına sigorta dahil 150 Tl kayıt parası ödeyerek katılabilecekler. Ayrıca Cumhuriyet Rallisi için İzmir – Nazilli arası taşıma desteği verilecektir.