İstanbul Ralli Kupası 2.Yarışı 53 Kayıtla Start Alacak

Kategori : Bülten/Mahalli Ralliler

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından VIA/PORT, İstanbul Ticaret Odası, Ford, Fiat ve Crowne Plaza İstanbul Asia’nın destekleri ile organize edilen 2011 İstanbul Ralli kupasında sırada 2. Ayak var. 17-18 Aralık tarihlerinde organize edilecek yarışta mücadele artarak devam edecek.

Üç ayak üzerinden koşulacak olan kupanın ilk ayağı 3-4 Aralık tarihlerinde düzenlenmiş ve ilk yarışın galibi Osman Tüter – Burak Akçay olurken ikinci sırada Hakkı Ağaoğlu – Hakan Uçucu ve üçüncü sırada Özen Özer – Özden Yılmaz yer almıştı. İki çeker kupasının galibi ise Berkay Hakkı Şavkay olmuştu.

İkinci ayakta kayıt sayısı 53’e ulaştı. Büyük bir mücadelenin beklendiği yarışın etapları da tamamen değiştirildi. Cumhuriyet ve Riva etaplarında 46 kilometre üzerinden koşulan ilk yarışın ardından ikinci yarış Yeşilvadi ve Esenceli etaplarında toplam 47,60 Özel Etap kilometresi üzerinden koşulacak.

Yarışın direktörü Vedat Bostancı şunları söyledi: “ İkinci yarışa 53 kayıtla start vereceğiz. Zirvedeki mücadelenin olduğu kadar ilk kez yarışan amatör sporcuların heyecanını da paylaşıyoruz. 11 farklı marka otomobilin yarışacağı bu yarışın ülkemizdeki motorsporlarına ve otomotive katkısı yadsınamaz ve biz bu organizasyona imza atan ekip olarak çok gururluyuz. Organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan ekibime çok teşekkür ederim ve yarışmacılara başarılar dilerim” dedi.

Aynı zamanda 2011 İstanbul Ralli Kupası’nda alternatif ralli otomobili olarak Türkiye’de ve tamamen Türk bir ekip tarafından hayata geçirilen Control 1’de start alacak.

3 Aralık Cumartesi günü VIA/PORT Gençlik Meydanı’ndan saat 18:00’da start alacak ekipler, servis alanında Pazar gününü bekleyecek. Pazar günü iki etabı da ikişer kez geçecek ekipler finiş için yine VIA/PORT’a dönecekler. Ödül töreni saat 15:30’da düzenlenecek.

Ralli, VIA/PORT ziyaretçileri için gerçek bir adrenalin. VIA/PORT bugün Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken alışveriş merkezlerinden biri ve hafta sonu ortalama 200 bin ziyaretçi ağırlıyor. VIA/PORT’un 7’den 70’e her ziyaretçisi bu spor ile tanışıyor ve rallinin heyecanını, dinamizmini yaşıyor.

Ralli Merkezi olarak Crowne Plaza İstanbul Asia’nın kullanılacağı yarışların servis alanı yine VIA/PORT’un içerisinde olacak tüm gün ralli severler tarafından ziyaret edilebilecek.

Yarışla ilgili diğer bilgilere resmi internet sitesi www.isok.org.tr ‘den ulaşabilirsiniz.