MINI JCW İlk Kez Türkiye Topraklarında

Kategori : Mahalli Ralliler

Türkiye’de ilk kez yarışacak olan Mini JCW, Toksport garajına geldi.Çarşamba akşam saatlerinde garaja getirilen yeni Mini, Cuma günü yapılacak test operasyonu için hazırlanmaya başladı.
Toksport Garajından verilen bilgiye göre Türkiye Ralli Şampiyonlarından Ercan Kazaz ve kopilotu Emire Cantürk Önümüzdeki hafta sonu düzenlenecek İstanbul Ralli Kupasının ikinci yarışında, yeni otomobil ile start alacaklar.
Toksport tarafından getirilen ve Türkiye topraklarında ralli-severlerin karşısına ilk kez çıkacak olan Mini JCW, şimdiden camiada büyük heyecan yaratmış durumda.

İlk kez 2011 Dünya Ralli Şampiyonasında etaplara çıkan ve Dani Sordo, Kris Meeke gibi başarılı pilotların yönetiminde her geçen gün gelişimini sürdüren Mini JCW WRC, benzer özelliklere sahip SWRC sınıfında da parlak günler yaşıyor. Türkiye’deki ilk örneği Toksport tarafından getirilen ve Prodirve tarafından üretilip ilk kez bu hafta sonu yarışacak olan otomobil, tecrübeli isim Ercan Kazaz’ın pilotajında, etapları izlemeye gelen seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git