Murat Günarslan, 2. Yarışta Şanssızdı

Kategori : Bülten/Mahalli Ralliler

İstanbul Otomobil Kulübü İSOK tarafından düzenlenen 2011 İstanbul Ralli Kupası heyecanı soluksuz devam ediyor. Organizasyonun 2. yarışı geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. 17 Aralık Cumartesi Akşamı Pendik Kurtköy’deki VIA/PORT AVM’den start alan ekipler, 18 Aralık Pazar Günü Şile bölgesindeki Yeşilvadi ve Esenceli etaplarını 2 kez geçip, yine VIA/PORT’ta finişe ulaştılar. 53 otomobilin kayıt yaptırdığı 2. ayak yarışında 37 ekip finişe ulaşmayı başardı.

Bu yıl ki şampiyonaya GP Garage tarafından hazırlanan Citroen C2 ile katılan Murat GÜNARSLAN – Erhan ARIKAN ikilisi, ilk yarışta Genel Klasman Yedincisi ve Sınıf6 İkincisi olarak yarışı tamamlamışlardı. 2. yarışa da aynı hedefle başlayan ekip, çok hızlı başladıkları ve iyi zamanlara imza attıkları yarışta, patlayan lastiklerin kurbanı oldu.

Dünya devi ağ ürünleri markası INTELLINET’in Türkiye Distribütörü Mars Bilgisayar’ın ana sponsorluğunda; Poşetsan, UNIFREE, YOKOHAMA, TCHEALTH, MOBILTRUST ve Süheyl Polatoğlu’nun özel desteğiyle şampiyonaya katılan Murat GÜNARSLAN – Erhan ARIKAN ikilisi; yarışın ilk etabında Genel Klasman 10. zamanı yaparken, Sınıf 6 İkinci ve İkiÇeker Kategorisi’nde de Üçüncü zamanı elde etti. İkinci etapta daha da hızla Günarslan – Arıkan ikilisi bu kez Genel Klasmanda Dokuzuncu zamanı yaparken, İkiÇeker Kategorisi’nde Birinci ve Sınıf 6’da da yine Birinci zamana imza attı.

Yarışın 3. etabında patlayan iki arka lastik sebebiyle çok değerli zamanlar kaybeden Murat Günarslan, şanssız geçen yarışı şu sözlerle değerlendirdi; “Hedeflediğimiz tempoda başladığımız bir yarış oldu. Her şey planladığımız gibi gidiyordu. Özellikle 2. etapta çok süratliydik ve çok iyi bir zamana imza attık. Ama servis arasından sonra gittiğimiz 3. etabın ortalarında 2 arka lastiğimiz de patladı. Patlayan lastikler bize 1 dk 27 sn’ye mal oldu. Son etabı da, yarışı bitirmek için risk almadan, güvenli bir tempoda geçtik. Finişe gelip, puan aldığımız için mutluyuz. Son yarışta da aynı tempomuzu koruyarak sürmeyi hedefliyoruz. Şampiyona sonunda kürsüde olmak istiyoruz.”

İstanbul Otomobil Kulübü İSOK tarafından düzenlenen 2011 İstanbul Ralli Kupası’nın 3. yarışı; 24-25 Aralık tarihlerinde düzenlenecek. Yarışmacılar 24 AralıkCumartesi günü Pendik Kurtköy’deki VIA/PORT AVM’den start aldıktan sonra, 25 Aralık Pazar günü Riva bölgesindeki etaplarda mücadele edecek.

İstanbul Ralli Kupası’yla ilgili geniş bilgiye İstanbul Otomobil Kulübü İSOK’un resmi web sitesi www.isok.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Son Haberleri :

Yukarı Git