Teke’de 56 Cengaver

Kategori : Tosfed Ralli Kupası

2014 ralli sezonunun ilk rallisi olarak 34 Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen 34 Spor Rallisi’nde altı kategoride toplam 56 pilot mücadele edecek.

TOSFED Ralli Kupası takviminin de ilk rallisi olan 34 Spor Rallisi’nde toplam 20,95 kilometrelik iki özel, etap üçer kez geçilecek. Cumartesi akşamı Şile Meydanı’ndan sembolik startı verilecek yarış ile pilotlar 15 Aralık’ta sona eren 2013 sezonundan üç ay sonra etap mücadelesine, seyirciler ise uzun zamandır hasret kaldıkları Teke etabına kavuşacaklar.

Asfalt zeminde koşulacak ralliye bu sezon açılan Açık Grup sayesinde WRC ve S2000 otomobiller de katılabilecek. Kayıt listesinde dikkat çeken isimler arasında Mini Cooper WRC’si ile Halim Ateş, Fiesta S2000’leri ile Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu da yer alıyor. Listenin sürpriz ismi ise Halid Avdagiç. Avdagiç yarışa uluslararası rallikros yarışları için Türk firması Avitaş tarafından tasarlanan ve geliştirilen Control 4 ile katılacak. Control 4’ler bu sene düzenlenmeye başlanan Dünya Ralli Kros Şampiyonası’nda RX Lites kategorisinde mücadele edecekler. Kuşkusuz listenin en popüler ismi ise geçtiğimiz yıl Neo Motorsport ile bir çok yarışa da katılan Ümit Erdim olacak. Son dönemin popüler dizisi 90’lar’da rol alan Ümit Erdim rallide Mitsubishi Evo 8 ile mücadele edecek. Geçtiğimiz yıllarda dört çeker üzerinde izlediğimiz Burak Çukurova yarışa Fiat Punto S1600 ile katılacak, Çukurova’nın kopilotluğunu Aras Dinçer yapacak. Çukurova uzun zamandır ilk defa kopilotu Ünal Tezel’den ayrı start almış olacak.

Pilotlar Ödüle Doyacak
Rallinin asıl büyük sürprizi ise yarışta sporculara verilecek ödüller. Yarış öncesi, kayıt yaptıran pilotlar arasında yapılacak çekiliş ile bir ekip 4 adet LASSA Toprak lastiği kazanırken, bir ekibin de yarışa katılmak için ödediği kayıt ücreti iade edilecek. “Her Şey Sporcu İçin” Sloganı ile yola çıkan 34 Otomobil Sporları Kulübü, Volkan Işık Akademi desteği ile yarışı birinci tamamlayan ekibe 3.000 TL, ikinci tamamlayan ekibe 2.000 TL ve üçüncü gelecek ekibe de 1.000 TL para ödülü verecek. İlk üç’ün yanısıra kategori birincileri de yarışın sponsorlarından Sparco’dan 500 TL Hediye Çeki kazanacaklar.

34 Spor Rallisi’nin canlı etap sonuçlarına rallisonuc.com üzerinden ulaşmak mümkün olacak. Volkan Işık Akademi, Sparco, Öhlins – Avitaş Motorsport ve EvoBT RS6 sponsorluğunda düzenlenen 34 Spor Rallisi’nin ilk etabı 16 Mart Pazar günü 10:33’te start alacak olan 12,65 kilometrelik Volkan Işık Akademi özel etabı olacak.

34 Spor Rallisi’nin Kayıt Listesi’ne buradan ulaşabilirsiniz. Ralliyi izlemek isteyen seyirciler için hazırlanan Seyirci Yol Notu’na da bu linkten ulaşabilirsiniz.

Son Haberleri :

Yukarı Git