TOSFED Ralli Kupası Hızlı Başladı

Kategori : Tosfed Ralli Kupası

2014 TOSFED Ralli Kupası´nın ilk yarışı Rally 34, 15-16 Mart tarihlerinde İstanbul Şile’de organize edildi. 34 Otomobil Sporları Kulübü tarafından Volkan Işık Akademi, Sparco, Ohlins ve EVOBT RS6 sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, 15 Mart Cumartesi akşamı Şile Belediye Başkanlığı önünden verilen sembolik start ile başladı. Şile halkının büyük ilgi gösterdiği sembolik startta, Anadol A1 ile öncü otomobil görevini üstlenen şampiyon pilotlar Volkan Işık-Serkan Yazıcı ekibinin ardından 52 ekip start aldı.

TOSFED Ralli Kupası’nı takip eden 5 ayrı kategorideki 40 ekip haricinde, Türkiye Ralli Şampiyonası´nı takip eden 12 ekibin de Open kategoride test amaçlı start aldığı rallinin startı öncesinde yapılan çekilişte, Tunç Tuncer-Fatma Turgut ekibi 4 adet Lassa yarış lastiği ve Murat Güray-Hürol Menderes ekibi de kayıt ücreti iadesi ödüllerinin sahibi oldu.

16 Mart Pazar sabahı Şile sahilindeki servis alanından başlayan mücadelede ekipler, Çayırbaşı ve Teke etaplarını üçer kez geçerek saat 16:30’dan itibaren servis alanındaki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter döktüler. 15 ekibin çeşitli sebeplerle tamamlayamadığı rallide; Renault Clio R3 ile Ali Gülan-Deniz Gülan ekibi genel klasman birinciliğini kazanırken aynı zamanda 3.000 TL para ödülünün de sahibi oldu. Genel klasman ikincisi Peugeot 206 RC ile Kocaeli’den Tansel-Yüksel Karasu kardeşler 2.000 TL, genel klasman üçüncüsü Renault Clio Ragnotti ile Bursa’dan Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol 1.000 TL para ödülü kazanan ekipler oldular.

Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Cumhur Önder-Tarık Doğançay, Kategori 2’de Citroen Saxo VTS ile Erdinç-Ergün Yeşilyurt kardeşler, Kategori 3’de Peugeot 206 RC ile Tansel-Yüksel Karasu kardeşler, Kategori 4’de Renault Clio R3 ile Ali Gülan-Deniz Gülan, Kategori 5’te Renault Clio RS ile Erkan Yanıkoğlu-Ünsal Deniz, Open Grup’ta da Ford Fiesta S2000 ile Murat Bostancı-Onur Vatansever ekipleri birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

TOSFED Ralli Kupası, 26-27 Nisan tarihlerinde Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenecek olan asfalt Kocaeli Rallisi ile devam edecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git