TOSFED Ralli Kupası Kocaeli’de Devam Ediyor

Kategori : Tosfed Ralli Kupası

TOSFED Ralli Kupası ikinci ayağı olan Kocaeli Rallisi, 26-27 Nisan tarihlerinde Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toshiba, Emexotel ve İzmit Belediyesi katkıları ile organize ediliyor. 26 Nisan Cumartesi akşamı saat 17:00 da Emexotel İzmit önünden verilecek olan sembolik start ile başlayacak organizasyonda, servis alanı olarak şehir merkezinde yer alan Perşembe Pazarı Kapalı Alanı kullanılacak.

27 Nisan Pazar sabahı 10:20’de servis alanından başlayacak olan mücadelede ekipler 13,80 kilometre uzunluğundaki Toylar ve 6,25 kilometre uzunluğundaki Işıktepe özel etaplarını geçtikten sonra 11:56’dan itibaren yeniden şehir merkezine servis alanına dönecekler. Araçların bakım ve ikmallerinin ardından yeniden etaplara yönelecek olan ekipler, aynı etabı iki kez geçtikten sonra saat 14:02 itibari ile yeniden servis alanında olacaklar. Kısa aranın ardından yeniden Çenesuyu mevkiine yönelecek olan ekipler bir kez daha 2 etabı geçip saat 16:38’de Emexotel İzmit önündeki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler.

60,15 kilometre uzunluğundaki 6 özel etaptan oluşan 136,44 kilometrelik Kocaeli Rally de ekipler 5 farklı kategoride mücadele edecekler. Ayrıca test amaçlı yarışmak isteyen sürücüler de klasman dışı olarak Açık Grup’ta ralliye katılabilecekler. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun kupayı takip eden sürücülere “araç taşıma desteği”nde bulunduğu organizasyonun kayıtları 23 Nisan Çarşamba günü saat 13:00 de sona erecek.