2013 Türkiye Ralli Şampiyonası Ege Rallisi ile Başlıyor

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Ege Otomobil Sporları Kulübü EOSK tarafından organize edilecek olan 2013 Ege Rallisi 6 Nisan Cumartesi günü 16:30’da Forum Bornova’dan verilecek start ile başlıyor. 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olacak olan Ege Rallisi bu sene de asfalt zeminde koşulacak. Pazar günü iki ayak ve sekiz etap üzerinden düzenlenen yarışın toplam mesafesi 327,88 Kilometre.

Yeni sezonun bu ilk yarışı büyük bir çekişme ve heyecana sahne olacak. İzmir Kaya Termal Otel’in Ralli Merkezi olarak kullanılacağı yarışın servis alanı İzmir’in en güzel yerlerinden biri olan İnciraltı Kent Ormanı. Pazar günü 08:30’da servis alanından yarışın yapılacağı özel etaplara gidecek otomobiller toplamda 105,10 Kilometre boyunca yarışacaklar.

3 Nisan Çarşamba akşamı 18:00’da  kayıtların ilan edileceği yarışa yoğun bir ilgi olması bekleniyor. EOSK başkanı Mustafa Şairoğlu yarıştan önce şunları söyledi: “Bu sene yine ekibimiz tüm becerisi ve imkanları ile Türkiye Ralli Şampiyonası açılışına yakışan bir yarış organize etmek için çok çalıştı. Artık geri sayım başladı. Tüm yarış severleri Ege Rallisi etaplarına bekliyoruz.”

Yeni sezonun bu ilk yarışı, Ulusal Historic Ralli Şampiyonası takipçilerine ev sahipliği yaptığı gibi, bu yıl TOSFED tarafından uygulamaya konulan Tosfed Ralli Kupası’nın 2’nci yarışına puan verecek olmasının yanı sıra, 4 yarıştan oluşacak Ege Kupası’nın da ilk puanlarını alacak olan katılımcılar için büyük bir çekişme ve heyecana sahne olacak. Yarışla ilgili bilgilere ve neticelere EOSK’un resmi internet sitesi www.eosk.org.tr‘den ulaşabilirsiniz.

Son Haberleri :

Yukarı Git