Alkanlar Lazer Ekibi Kocaeli Rallisi’nde Zirvede

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ve 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası ile Tosfed Ralli Kupası’na puan veren Ford Otosan 31. Kocaeli Rallisi Kocaeli’de gerçekleştirildi.

43 ekibin start aldığı yarışta 31 ekip finiş görmeyi başardı. Alkanlar Lazer – Metal sponsorluğunda Tosfed Kupası’nda mücadele eden Kemal Çetinkaya – Tolga Tezeken ikilisi Kategori 1’de Fiat Palio otomobilleriyle kendileri adına sezonun ilk galibiyetini elde ettiler. Genel klasmanda ise üçüncü sırada finiş görmeyi başardılar.

Toprak zeminli yarışlara daha alışık olan ekip, asfalt yarışlarda kaybettiği puanları toprak yarışlarda toplamayı hedefliyordu ve sezonun ilk toprak zeminli yarışını kazanarak bu hedeflerine ulaşmış oldular. Çetinkaya ve Tezeken iddialı olarak başladıkları yarışın ilk kısmında yaşadıkları hararet sorunu haricinde problemsiz bir yarış geçirdiler. Bu sonuçla ikili, Tosfed Ralli Kupası kategori 1 puan sıralamasında liderle puanlarını eşitlemeyi başardı. Ekip teknik desteğini yine Proservice’den aldı.

Başarılı ralli pilotlarından, Alkan Erden’in desteğiyle ekip kalan yarışların tümünü de kazanmayı hedefliyor. Bir sonraki ayak olan Boğaziçi Rallisi 28-29 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek ve yarış aynı zamanda Avrupa Ralli Kupası’na da puan verecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git