Alptekin Işıkalp’ten Bir Zafer Daha

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4.ayağı olan, 43 ekibin start aldığı Ford Otosan Kocaeli Rallisi, geçtiğimiz haftasonu organize edildi.

Bu yıl 31. kez düzenlenen organizasyon, Outlet Center İzmit önünde düzenlenen seramonik startın ardından Kocaeli Fuar Merkezi Otoparkı’nda düzenlenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı ile devam etti. Pazar sabahı 08.30’da tekrar direksiyon başına geçen ekipler, yarışın ikinci gününde Fiesta, Ford, Transit ve Otosan özel etaplarını ikişer kez geçerek Outlet Center İzmit önündeki finiş podyumuna ulaşmak için ter döktüler.

Solargard Cam Filmleri’nin ana sponsorluğunda, DMACK Yarış Lastikleri, AutoSpeed Araç Koruma Sistemleri ve isee2 Araç Kaplama Ürünleri’nin yardımcı sponsorluğunda Ford Otosan 31.Kocaeli Rallisi’ne katılan Alptekin Işıkalp-Çiçek Güney ikilisi, Kocaeli Rallisi’nde mükemmel bir performans sergiledi. Ekip, mücadele ettikleri tüm etaplarda en iyi zamana imza atarak, hem genel klasmanda hem de kendi sınıflarında birinci oldu. İkili, arka arkaya 2. zafere adlarını yazdırdı.

Türkiye Ralli Şampiyonası, 28-29 Eylül tarihlerinde organize edilecek Avrupa Ralli Kupası’na dahil Uluslararası Boğaziçi Rallisi ile devam edecek. Alptekin Işıkalp, bu yarışta da start alıp, TOSFED Kupası’ndaki iddiasını sürdürecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git