Antalya Büyük Organizasyona Hazır

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Expo 2016 40.Hitit Rallisi, 23-24 Kasım tarihlerinde 26 ulusal, 7 historic, 21 TOSFED Kupası olmak üzere toplam 54 ekibin katılımı ile gerçekleştiriyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. ayağı Expo 2016 40. Hitit Rallisi, 23-24 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştiriliyor. Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve aynı zamanda TOSFED Ralli Kupası’na da puan verecek olan ralli, 23 Kasım Cumartesi saat 16:00’da Antalya Kültür Merkezi’nden verilecek seramonik start ile başlayacak.

Çifte Seyirci Etabıyla İki Kat Heyecan
50 kadar otomobilin katılımıyla gerçekleşmesi beklenen organizasyonda sporcular toplam 360 km mesafe kat edecekler. 4 farklı etapta gerçekleşecek rallide, ekipler Akdeniz Üniversitesi Uncalı girişinin yanında bulunan özel seyirci etabında yan yana start alarak heyecanı ikiye katlayacaklar. Cumartesi ve Pazar günleri saat 16.30’da geçilecek özel seyirci etabını tüm Antalya halkı ücretsiz izleyebilecek.

Etaplar Kemer’de
Geçtiğimiz yıllarda Dünya Ralli Şampiyonası’nın etapları olarak da kullanılan ve dünyanın ünlü yarış pilotları tarafından da büyük beğeni toplayan yarışma etapları Kemer’de. Yarışmayı etaplarda izlemek isteyen seyirciler, etapların konumlarını gösteren haritalara ve ayrıntılı programa www.anok.org.tr sitesinden ulaşabilirler.

Otomobiller Cam Piramitte Servis Alacak
Rallinin servis alanı olarak Antalya merkezde yer alan Cam Piramit kullanılacak. Girişlerin serbest ve ücretsiz olduğu servis alanında seyirciler, otomobillerin 30 dk gibi kısa bir zamanda baştan sona yenilenmesine şahit olacaklar. Cuma akşam saatlerinden itibaren faal olacak servis alanında en büyük hareketlilik 24 Kasım Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek.