Avcı Yükselişini Sürdürüyor

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil Boğaziçi Rallisi’ni genel klasman ikincisi ve en iyi Türk pilot olarak tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye ekibi Yağız AVCI-Bahadır GÜCENMEZ, bu yarışın ardından şampiyona puanlarını 63’e yükselterek zirve mücadelesinde avantaj yakaladı.

Castrol Ford Team Türkiye adına Edox, Hursan Lojistik ve Mac Team desteğinde Ford Fiesta S2000 ile yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın en önemli yarışı olan 41.Boğaziçi Rallisi’ni Juho Hanninen’in ardında ikinci sırada tamamlayarak Türkiye Ralli Şampiyonası için çok önemli puanlar kazandı.

3 gün süren zorlu rallinin ilk gününü Juho Hanninen’in 6.5 saniye ardından ikinci sırada tamamlayan Avcı-Gücenmez ikilisi, ikinci gün Türkiye Şampiyonası’ndaki rakipleri Luca Rossetti ve Volkan Işık sorun yaşayıp zaman kaybedince, daha temkinli bir tempoda gün 43 saniye farkla ikinci sırada tamamladılar. Son gün pozisyonunu koruyarak hatasız ve iyi bir tempo tutturmaya çalışan Yağız Avcı, yağmur nedeni ile şartların değiştiği son günü de hatasız tamamlamayı başardı.

Yağız AVCI yarışın ardından “Türkiye Ralli Şampiyonası’nın en önemli rallisi olan 41.Bosphorus Rally, yoğun antrenman programıyla birlikte 4 günlük bir maratondu ve hem rakiplerimizle hem de etaplarla çok zorlu bir mücadele oldu. Türkiye Şampiyonası’nı düşünerek tempomuzu çok iyi ayarlayabildik. Yarışı, 2010 IRC ve 2011 Dünya Super2000 şampiyonu Juho Hanninen’in arkasından ikinci sırada tamamladık ve en iyi Türk ekip olduk ve Türkiye Şampiyonası için çok önemli puanlar aldık. Co-pilotum Bahadır Gücenmez hatasız ve mükemmel bir performans gösterdi. Fiesta S2000 ile uyumumuz harikaydı ve hiçbir sorun yaşamadık, her zaman olduğu gibi mekaniklerimiz bize çok sağlam bir otomobil teslim ettiler. Pirelli lastiklerimizden ise oldukça memnunduk. Rakiplerimiz de bu zorlu yarışta çok iyi mücadele ettiler ve sezonun ne kadar çekişmeli olacağını bir kez daha görmüş olduk.
Destekleriyle ve güzel düşünceleriyle yanımızda olan herkese ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürler. Yarışı bitiren tüm ekipleri tebrik ederim ve tamamlayamayanlara da geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Organizasyonda emeği geçen herkese de teşekkürler. Şimdi sırada Kocaeli Rallisi var. Yeni bir mücadele daha ve en az Bosphorus Rally kadar çekişmeli olacağı aşikar. Bu ay sonunda, Kocaeli de görüşmek üzere…” açıklamasını yaptı.

Son Haberleri :

Yukarı Git