Başo Yeni Sezona Hazırlanıyor

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Sınıf 5 Şampiyonu olarak tamamlayan Bursalı Emrah Ali Başo-Gürkal Menderes ekibi yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Otomobil sporları kariyerine 2014 sezonunda katıldığı mahalli otokros ve tırmanma yarışları ile başlayan, 2015 sezonunda ise TOSFED Ralli Kupası‘nda mücadele eden ve sezonu Kategori 1 Birincisi olarak noktalayan Emrah Ali Başo, 2016 sezonunda ise Türkiye Ralli Şampiyonası‘nı takip etti.

emrah_ali_baso_yesilbursarallsii

Gürkal Menderes‘in co-pilotluğunu yaptığı Başo, Ford Fiesta R1 ile katıldığı 7 ralliden 5 birincilik ve 1 ikincilik ile ayrılırken İstanbul Rallisi‘ni tamamlayamadı. Başo-Menderes ekibi toplam 7 ekibin yer aldığı sınıf 5’te, en yakın rakibi Fırat Yükselir‘in sadece 2.4 puan fark önünde sezonu ilk sırada tamamlamayı başardı. 2017 sezonu için çalışmalara vakit kaybetmeden start veren Bursalı sporcu, yeni sezonda Ford Fiesta R1 otomobilini R2 sınıfına yükselterek sınıf 4’te yarışmak ile, yeni bir otomobil satın alarak sınıf 3’te yarışmak arasında karar verme aşamasında…

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde, Teknik Motorsport tarafından şampiyona yarışları kapsamında düzenlenecek olan Ford Performance Fiesta Cup‘ta da kazanmak hedefiyle mücadele edecek olan Başo-Menderes ekibi, gerekli sponsor desteğini sağlayabilmesi durumunda, iki tane de Avrupa yarışında start almayı hedefliyor.