Boğaziçi Rallisi Skoda’ların Kıyasıya Mücadelesine Sahne Olacak

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Yüce Auto Skoda desteği ile yarışan Pegasus Takımı 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4’üncü ayağı olan ERC Bosphorus Rallisi’nde genel klasmanda iddialı duruma gelmek için 6-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek zorlu yarışı kazanmak istiyor. Avrupa Şampiyonu pilot Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ve Türkiye’nin en istikrarlı pilotlarından Burak Çukurova – Ünal Tezel ikilisi ile yarışan Pegasus Takımı toplam 775 kilometreden oluşan parkuru ilk sıralarda bitirerek podyumun en üstlerinde yerlerini almak istiyorlar.

Yüce Auto Skoda desteği ile 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda başarıyı kovalayan Pegasus Takımı, 6-8 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek ERC Bosphorus Rallisi’nde, podyumun en üst basamaklarında yer almak için kıyasıya bir mücadelenin içinde olacaklar. Fabia S2000’ler ile yarışa katılan Avrupa Şampiyonu pilot Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ve Türkiye’nin en istikrarlı pilotlarından, Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi ile başarılı bir sonuç elde etmek isteyen Pegasus Takımı, Bosphorus Rallisi’nden alacağı başarılı sonuç ile genel klasmandaki iddiasını sürdürmek istiyor.

Bu yıl 41’nci kez düzenlenen ve 6 ülkeden 66 ekibin katılacağı Bosphorus Rallisi 14 özel etaptan oluşuyor. Toplam 775 Km’lik parkurda kıyasıya bir mücadelenin yaşanacağı Bosphorus Rallisi’ne iddialı bir şekilde hazırlandıklarını dile getiren Pegasus Takımı pilotlarından Luca Rossetti, yarış sonunda podyumun en üst sırasında olmak istediklerini belirterek “Bu zorlu yarışta Skoda Fabia S2000’ler ile başarılı bir yarış çıkarmayı bekliyoruz. İddiamızı sürdürme adına bu zorlu yarışı en önde tamamlamak istiyoruz” şeklinde konuştu. Pegasus Takımı’nın bir diğer pilotu Burak Çukurova da, Bosphorus Rallisi’nin sezonun en önemli yarışlarından biri olduğunu kaydederek “6 ülke ve 66 ekibin tüm düşüncesi ralliyi en ön sırada bitirmek. Bu özel etaplara sahip rallinin ne kadar zor geçeceğinin bir göstergesi. Bu zorlu etapları başarıyla geçerek podyumda yer almak en büyük amacımız” diye konuştu.

Son Haberleri :

Yukarı Git