Boğaziçi Rallisi’nde ilk günün lideri Hanninen

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil Boğaziçi Rallisi’nde, ilk gün Fin ekip Juho Hanninen-Mikko Markula’nın liderliği ile sonuçlandı. Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez’in ikinci sırada tamamladığı ilk gün sonunda üçüncü sırada Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi yer aldı.

41.Boğaziçi Rallisi, bugün saat 15.30’da tarihi Haydarpaşa Garı önünde gerçekleştirilen seramonik start ile başladı. Start öncesi gerçekleştirilen ve Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA´nın başlattığı Yol Güvenliği Hareketi sosyal sorumluluk projesini destekleyen tüm pilotların katıldığı bir fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Toplam 14 özel etaptan oluşan rallinin ilk günü, toplam 27.09 km.den oluşan iki özel etabın geçilmesiyle son buldu. 2010 Intercontinental Rally Challenge ve 2011 Dünya S-WRC Şampiyonu Fin ekip Juho Hanninen-Mikko Markula ilk günü 18:07,8 toplam zamanları ile lider tamamlarken, 6,5 saniye farkla geçen yılın birincisi Castrol Ford Team Türkiye’den Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi ikinci sırada noktaladı. Üçüncülüğü Pegasus Racing adına Türk lisansı ile yarışan İtalyan Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ekibi elde ederken, Team 47 Motorsports’tan Volkan Işık-Vedat Bostancı dördüncü, Bonus Parkur Racing’den Ercan Kazaz-Emire Cantürk beşinci sırada Pendik Servis Alanı’na ulaştılar.

41.Boğaziçi Rallisi´nde ikinci ayak 07 Temmuz Cumartesi sabahı 09:00’da başlayacak ve 19.15’ten itibaren Pendik Servis Alanı’nda sona erecek. 08 Temmuz Pazar sabahı 08.30’da yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler saat 16.45’den itibaren zorlu toprak etaplardan oluşan rallinin finişine ulaşabilmek için ter dökecekler.

Yarışı izlemek isteyenler; organizasyon ile ilgili detaylı bilgi ve seyirci rehberine www.bogazicirallisi.com adresinden ulaşabilirler

Son Haberleri :

Yukarı Git