Castrol Ford Team Türkiye liderliğini korumak istiyor

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Sezonun bir önceki yarışı ve kendi evi Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ilk iki sırayı elde ederek hem pilotlar hem de takımlar şampiyonasında liderliğe yükselen Castrol Ford Team Türkiye, 25 – 26 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 39’uncu Hitit Rallisi’nde de maksimum puan hedefliyor. Samsun’da bugüne kadar düzenlenen ilk ulusal yarış olacak 39’uncu Hitit Rallisi’ne Samsunluların büyük ilgisi bekleniyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ayağı olan 39’uncu Hitit Rallisi, 25-26 Ağustos tarihlerinde Samsun’da düzenleniyor. Ankara Otomobil Sporları Kulübü ANOK tarafından organize edilen yarış, Samsun’da gerçekleştirilecek olan ilk ulusal ralli olma özelliğini taşıyor. İki gün sürecek olan 39’uncu Hitit Rallisi’nin sembolik startı, ulu önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’nin ilk meşalesini yakmak üzere Samsun’a ayak bastığı noktada yapılacak. İlk gün 4, ikinci gün 6 olmak üzere toplamda 10 özel etabın geçileceği toprak zeminli rallide 120 km’si özel etap olmak üzere yarışçılar toplam 287 km geride bırakılacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın sondan bir önceki yarışı olan 39’uncu Hitit Rallisi’nde iki Fiesta S2000 ve iki Fiesta R2 ile yarışacak olan Castrol Ford Team Türkiye, son yarışlarda sergilediği performansı Samsun’da da sürdürme hedefinde. Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez ve Murat Bostancı – Onur Vatansever ikililerinin Kocaeli Rallisi’nde elde ettikleri çifte zafer ile hem pilotlar hem de takımlar sıralamasında liderliğe oturan Castrol Ford Team Türkiye ekibi, sezonun sondan bir önceki rallisinde de aynı başarıya ulaşıp, liderliğini perçinlemek istiyor. Fiesta R2 ile yarışan Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz ve Emre Yurdakul – Burak Erdener ikilileri de takımın maksimum puan almasına katkıda bulunmaya çalışacaklar.

Bostancı: Samsun’un ilk ulusal rallisine adımızı yazdırmak istiyoruz
Sezonun son yarışlarında pilot, co-pilot ve teknik ekibin de olağanüstü özverisi ile liderliğe yükselmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Türkiye tarihi için önemli bir kentte gerçekleştirilen ilk rallinin ilk kazananları olmayı çok istiyoruz. Sezon boyunca ekibimiz ve Fiesta’ların toprak parkurda sergiledikleri performans, bunun mümkün olabileceğini gösteriyor. Samsun’da elde edeceğimiz puanlarla şampiyonluğa daha da yaklaşmak arzusundayız.” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git