Castrol Ford Team Türkiye’den Çanakkale Zaferi

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye’de 19 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’ndeki zaferinin ardından 100. Yıl Çanakkale Rallisi’nde zirveye damgasını vurdu. Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisinin Ford Fiesta Super 2000 ile iki günlük zorlu yarış sonrası birinciliklerini ilan ettiği 100. Yıl Çanakkale Rallisi’nde takım arkadaşları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise yarışı 3’üncü sırada tamamlayarak değerli puanlara imza attı. Genel klasmanda Ford Fiesta R2’siyle 6’ncı olmayı başararak Castrol Ford Team Türkiye takımından yarışın diğer parlak isimleri olmayı başaran Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi ise aynı zamanda İki Çeker Birinciliği’ni de elde ettiler.

2015 Canakkale 100. Yıl Rallisi - Orhan Avcıoğlu - Etap - 3

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, Türkiye’nin kahramanlık destanlarından birine ev sahipliği yapan Çanakkale’de start alarak zafer kazandıkları için çok mutlu olduklarının altını çizdi. İki gün boyunca her etapta binlerce seyirci önünde yarıştıkları için Çanakkale’de kazanılan bu sonuçların çok daha anlamlı olduğunu ifade eden Serdar Bostancı, “Yarışı yakından izlemeye gelen ve motorsporları tutkusunu bizlerle paylaşan Çanakkale halkına gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

2014 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğunu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, 2015 sezonun ikinci yarışından da yine zaferle ayrılarak ve takım olarak güçlü sonuçlar alarak tamamladı. Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından “Çanakkale Zaferinin 100. Yılı” dolayısıyla Çanakkale ilinde gerçekleştirilen yarış, tüm takımlar için olduğu kadar Castrol Ford Team Türkiye içinde yepyeni bir mücadele anlamına geliyordu. Türkiye’nin hali hazırda en az tecrübe edilmiş asfalt zeminli özel etaplarına sahip Çanakkale Rallisi’nde start alan tüm yarışmacılar, 118 km’si özel etap olmak üzere toplam 422 km toplam uzunluğa sahip aynı zamanda pilotajı öne çıkartan bu yarışta en iyi sonucu almak için mücadele ettiler.

2015 Canakkale 100. Yıl Rallisi - Murat Bostancı - Etap - 4

Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon ikilisi Murat Bostancı-Onur Vatansever’in birinci olarak tamamladığı 100. Yıl Çanakkale Rallisi’ni takım arkadaşları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise 3. sırada olarak bitirerek podyumda yerlerini aldılar. Genel klasmanda Ford Fiesta R2’siyle 6’ncı olmayı başararak Castrol Ford Team Türkiye takımında yarışın diğer parlak isimleri olmayı başaran Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi ise aynı zamanda 2 Çeker Birinciliğini de elde ettiler. Çanakkale’deki zorlu yarış sonrası Castrol Ford Team Türkiye, hem pilotlar hem takımlar şampiyonasındaki liderlik konumunu pekiştirirken, rakipleriyle aralarındaki puan farkını daha da açtılar.

Takım Direktörü Serdar Bostancı yarış sonrası yaptığı açıklamada, “Çanakkale’de bir ralli zaferine imza atmış olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Benim için bu yarışta bir hayalim gerçek oldu. Zira yıllardır rallilerin İstanbul ve Ankara gibi merkezlerin dışında yapılmasının daha fazla seyirci çekeceğini söylerdim.
Çanakkale Rallisi’nin her 2 gününde de her etapta yerini heyecanla alan 3-4 bin seyirci önünde zafere koşmanın mutluluğunu tarif etmem mümkün değil. Adeta Çanakkale’de yer yerinden oynadı. Yarışı yakından izlemeye gelen ve motorsporları tutkusunu bizlerle paylaşan Çanakkale halkına gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.