Çetinkaya ve Tezeken Kocaeli Rallisi’nde Start Alıyor

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

28-29 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı ayağı Ford Otosan Kocaeli Rallisi, Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından organize edilecek. Ford Otosan ana sponsorluğunda düzenlenecek yarış iki gün sürecek ve toplam 12 özel etap koşulacak.

Fiat Palio otomobilleri ile sınıf 9’da mücadele edecek Kemal Çetinkaya – Tolga Tezeken ikilisi ilk kez ulusal bir rallide start almanın heyecanını yaşıyor. Uzun yıllardır mahalli yarışmalarda boy gösteren ekip, ilk kez Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ulusal bir yarışta start alacaklar. Başarılı ralli pilotlarından Alkan Erden’in örnek bir davranışla daha önce de desteklediği ekip bir kez daha Alkanlar Lazer renklerinde parkurda olacak. Ekibin diğer destekçileri arasında Türkiye’nin yine başarılı pilotlarından Mithat Diker bulunurken, Ege Asal Metal, Nural İnşaat, Divinol, GTS Güvenlik ve Proservice de ekibin destekçileri arasında. Yarış öncesi otomobil ile ilgili mekanik birkaç şanssızlık yaşayan ikili, yaşadıkları sıkıntıların tekrar etmemesi halinde ulusal şampiyonayı kovalayan iddialı ekiplerle mücadele içinde bulunmak istediklerini ifade ettiler.

Yarış, 28 Temmuz Cumartesi günü 15:00’da Outlet Center’dan verilecek sembolik start ile başlayacak ve ilk gün dört etap geçilecek. İlk gün geçilecek son etap ise Kocaeli Fuar merkezinde geçilecek olan Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı. 29 Temmuz Pazar günü 9:30’da ilk etap startı verilecek ve yarış 18:19’da yine Outlet Center’da son bulacak.

Son Haberleri :

Yukarı Git