Ege Rallisi Start Aldı

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası, İzmir’de düzenlenen Ege Rallisi ile başladı. 10 ayrı takım ve 60 ekibin mücadele edeceği 2 günlük organizasyonda ilk 3 özel etap sonunda İtalyan pilot Luca Rosetti lider durumda.

2012 sezonunun ilk rallisi olan Ege Rallisi, Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Forum Bornova desteği ile 7-8 Nisan tarihleri arasında İzmir’de organize ediliyor.

10 takım ve 60 ekibin start aldığı organizasyon Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yanı sıra Historic Ralli Şampiyonası ve Mahalli Ralli Şampiyonası’na da puan veriyor.

7 Nisan Cumartesi günü 14:30’da Forum Bornova’dan gerçekleştirilen seramonik start ile başlayan Ege Rallisi’nde Mithat Diker-Cengiz Alpsoy ekibinin çok hızlı bir çıkış yapması sonucu start platformu devrildi. Kazada start gözetmenleri Birsen ve Levent Akdil çifti yaralanırken, Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak kontrol altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Rallide ilk 2 özel etap sonunda; Pegasus Racing adına yarışan Luca ROSSETTI-Matteo CHIARCOSSI 19:20.7 toplam zamanı ile ilk sırada yer alırken, Team 47 Motorsport adına Volkan IŞIK-Vedat BOSTANCI ikilisi 6.5 saniye farkla ikinci ve Castrol Ford Team Türkiye adına Yağız AVCI-Bahadır GÜCENMEZ de 8.6 saniye farkla üçüncü sırada yer alıyor.

İnciraltı Kent Ormanı Otoparkı’nın servis alanı olarak kullanıldığı yarışta ekipler, toplam 408,71 km. boyunca ter dökecekler. Ege Rallisi, pazar günü saat 17:14’de yine İnciraltı’nda yer alan finiş podyumunda noktalanacak.

NOT: 2012 Ege Rallisi ile ilgili detaylı bilgi ve dökümanlara www.eosk.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Son Haberleri :

Yukarı Git