En Büyük Ralli İçin Geri Sayım

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Avrupa Ralli Kupası’na dahil Uluslararası Boğaziçi Rallisi, yeni isim sponsorunun katkıları ile AVIS Boğaziçi Rallisi adıyla, 15-17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin en eski ve en köklü uluslararası organizasyonlarından biri olan Boğaziçi Rallisi, yeni isim sponsoru AVIS’in katkıları ile AVIS Boğaziçi Rallisi adı altında 15-17 Ağustos tarihlerinde 4 katsayı ile puan veren Avrupa Ralli Kupası takvimin bir yarışı olarak İstanbul’ da gerçekleştiriliyor.

Dünya Ralli Şampiyonasının meşhur parkurlarının kullanıldığı, İstanbul’un Anadolu yakası ve Kocaeli il sınırları içerisindeki toprak etaplarda koşulacak olan AVIS Boğaziçi Rallisi’ne bu yıl da Pendik ev sahipliği yapıyor. Servis Alanı yine Pendik sahil yolu üzerinde kurulurken, yarışın start ve finiş seremonileri Pendik Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Hayli zorlu ve hızlı toprak 12 özel etaptan oluşan AVIS Boğaziçi Rallisi, aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası’na 1,4 katsayı ile puan veriyor. Otomobil severler, ayrıca Türkiye Historic Rally Şampiyonası’nın 5. ayağında 30 yaş üzeri yıllara meydan okuyan ralli otomobillerini de izleme imkanı bulacaklar. Ralli 15 Ağustos Cuma akşamı 20:00’da verilecek start ile başlayacak ve 17 Ağustos Pazar günü 16:30’dan itibaren yine aynı noktada son bulacak.

TOSFED Başkanı Metin Çeker organizasyon ile ilgili yaptığı açıklamada “Avrupa Ralli Kupası’nın bir ayağı olan Boğaziçi Rallisi, yeni isim sponsoru ile yoluna devam ediyor ve AVIS ile yapılan anlaşma sonrasında AVIS BOĞAZİÇİ RALLİSİ olarak bu yıl 43. kez organize ediliyor. Pendik otomobil sporlarına ev sahipliğini, Belediye Başkanımız Dr. Kenan Şahin’in yakın ilgi ve desteği ile bu sene de devam ettiriyor. 15-17 Ağustos tarihlerinde Pendik servis alanında ve geleneksel parkurunda organize edilecek olan ralliye herkesi davet ediyorum. Bu önemli organizasyonumuzda bize güvenerek destek veren isim sponsorumuza, tüm kamu kuruluşlarına, destek veren markalara, görevlilere ve medya kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu sene 40.yılını kutlayan AVIS, bu organizasyonla birlikte otomobil sporlarına destek vermekten mutluluk duyduğu açıklamasını yaptı.