Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Erkan Güral Şampiyonluk için Yarışacak

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yedinci ve son ayağı olan 36. İstanbul Rallisi, 14-15 Kasım tarihlerinde İstanbul Park Oto Pazarı’nda gerçekleştirilecek. Grup N kategorisinin lideri Erkan Güral ve Aras Dinçer ikilisi grup şampiyonluğu için yarışacaklar.

14 Kasım Cumartesi günü saat 13.15’de İstanbul Park Oto Pazarı’ndan verilecek start ile başlayacak rallinin ilk gününde, ekipler sırasıyla 18.75 km. uzunluğundaki Göçbeyli, 7.60 km uzunluğundaki Ulupelit ve 13.75 km. uzunluğundaki Oruçoğlu özel etaplarını geçtikten sonra saat 16.12’den itibaren İstanbul Park’ta yer alan 2.80 km. uzunluğundaki toprak zeminli seyirci özel etabını geçecekler. Ekipler, gün sonunda alacakları servisin ardından kapalı parka yönelerek ilk günü tamamlamış olacaklar.

Rallinin ikinci gününde ise mücadele saat 09.45’ten itibaren Göçbeyli, Ulupelit ve Oruçoğlu etaplarında devam edecek. Ekipler Pazar günü geçcekleri 6 özel etabın ardından saat 16.00’dan itibaren toplam uzunluğu 236 kilometre olan ve 10 özel etaptan oluşan 36.İstanbul Rallisi’ni İPOP finiş podyumunda tamamlayacaklar.

Erkan Güral ve Aras Dinçer ikilisi Grup N kategorisindeki liderlik avantajlarını şampiyonluğa çevirmek için mücadele edecekler.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son etabında NG Rally Team adına Mitsubishi Lancer EVO IX ile start alacak olan Erkan Güral, “Sezonun ilk yarışından itibaren şampiyonlığa odaklandık ve şuan kategori lideriyiz. Son yarış için de hazırlıklarımızı tamamladık ve yarış saatini beklemeye başladık. Umarım her şey yolunda gider ve yarışı şampiyon olarak tamamlayarak emeklerimizin karşılığını alırız. Yarışa katılacak tüm arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.