Eskişehir’de Elim Kaza

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından düzenlenen Eskişehir Rallisi’nin son etabında yaşanan kaza sırasında ağır yaralanan bir seyirci hayatını kaybetti.

Rallidergisi.com olarak hayatını kaybeden Sadık Demirkol’a Allahtan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır dileriz.

ESOK’tan gelen resmi açıklama şöyle:

“Kulübümüz tarafından 03-04 Eylül tarihlerinde organize edilen 7.Eskişehir Rallisi’nin ikinci gününde elim bir kaza meydana gelmiş ve Sadık Demirkol isimli bir seyirci hayatını kaybetmiştir.

Tüm güvenlik önlemleri alınmış olan seyirci alanı yerine yolun karşı tarafında etabı izleyen Demirkol, etap başlamadan görevlilerin uyarıları ile bulunduğu noktadan güvenli noktaya alınmış, ancak kaza anından hemen önce seyir alanından yine yolun karşısına geçmiştir.

25 numaralı yarışmacı, söz konusu noktada bir an yol dışına çıkması sonucu üzücü kaza meydana gelmiştir. Yaralı derhal tüm imkanlar seferber edilerek, hazır bekleyen tam teşekküllü ambulans ile en yakın hastaneye kaldırılmış, ancak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiştir. Yaşanan kaza neticesinde kulübümüz tarafından söz konusu etap iptal edilerek yarış sonlandırılmıştır.

Sadık Demirkol’un vefatından dolayı son derece üzüntü duyduğumuzu bildirir, merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK)”