Hafta Sonunun Galibi M-Sport

Kategori : Bülten/Dünya Ralli Şampiyonası/IRC/Türkiye Ralli Şampiyonası

M-Sport otomobilleri hafta sonu düzenlenen iki önemli ralli organizasyonunda podyumun en üst basamağına çıkmayı başardı. FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın İngiltere ayağında Ford Takımı adına mücadele eden Jari-Matti Latvala ve Miika Anttila ile Castrol Ford Team Türkiye adına IRC Yalta Rallisi’nde start alan Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez ikilileri M-Sport’ta hazırlanan Ford Fiesta’lar ile zafere ulaştılar.

Latvala’nın Galler Rallisi zaferi aslında ilk dokuz içinde yer alan altı Fiesta arasında öne çıkanıydı. M-Sport’un bireysel katılımcıları da rallide iyi zamanlar elde ederek genel klasmanda kendilerine yer buldular. Geçilen 19 özel etabın 14’ünde Ford Fiesta’lar en hızlı araçlar oldular.

M-Sport ayrıca SWRC klasmanında da Craig Breen ile zafere ulaşırken Yazeed Al Rajhi de podyumun üçüncülük basamağına çıktı.

“Bu zafer benim için çok büyük anlam taşıyor.” diyerek sözlerine başlayan Latvala : “Galler Rallisi benim için kendi evimdeki yarış aslında. 10 sene önce kariyerime de burada başlamıştım ve Finlandiya’dan daha fazla tecrübem var. Burası benim en beğendiğim etaplar ve kariyerimde ilk defa bu yarışı iki kez üst üste kazanmış olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi.

IRC’de (Kıtalararası Ralli Mücadelesi) geçilen 14 özel etabın sekizinde Fiesta en iyi zamanı yaparken Yağız Avcı en yakın rakibine üç dakikadan fazla fark yaparak yarışı kazandı.

Kariyerinin ilk IRC zaferine uzanan Yağız Avcı : “Etaplar mayın tarlası gibiydi. Etaplar çok uzun ve zorlayıcıydı, bu nedenle iyi bir tempoda aracı korumak çok zordu. Bu ralliyi kazandığım için çok mutluyum.” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git