Hitit Güneşi Samsun’da

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Bonus ve Unifree Dutyfree destekli Bonus Parkur Racing, sezonuna Hitit Rallisi ile devam ediyor. Samsun’da düzenlenen ilk ulusal organizasyonda 5 ekiple start alacak olan takım sınıf birincilikleri ve historic klasmanında zirve hedefliyor.

Kısa adı ANOK olan Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen 39.Hitit Rallisi bu hafta sonu Samsun’da düzenleniyor. 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan yarış, toplam 287 km. uzunluğundaki toprak zeminli parkurda koşulacak.

25 Ağustos Cumartesi günü saat 13.00’te Kurtuluş Yolu’ndan seramonik start ile başlayacak olan rallide ekipler 2 gün boyunca 10 özel etapta ter dökecekler. Servis alanı olarak Batıpark otopark alanının kullanılacağı rallide ekipler, 25 Ağustos Pazar günü 17.00’den itibaren yine Kurtuluş Yolu’ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler.
2009 ve 2010 sezonlarını Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing de 5 ekiple Samsun’da olacak. Kariyerinde 4 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan tecrübeli pilot Ercan Kazaz, yine Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda Mitsubishi Lancer Evo IX R4 ile start alacak. Sınıf 3’ün iddialı ekibi Uğur Soylu-Emir Şahin Pinti.net destekli Mitsubishi Lancer Evo IX ile sınıf birinciliği hedefi ile direksiyon başına geçerken, Burcu Burkut Erenkul da Erhan Arıkan ile Liqui Moly, Aydoğanlar Otomotiv ve Ponapack desteğinde sınıf 8 klasmanındaki liderliğini sürdürmek hedefi ile mücadele edecek.

Türkiye’de historic rally kategorisinin gelişmesi için spora yeni otomobiller ve pilotlar kazandırmayı misyon edinen Parkur Historic’i ise, geçen yılın Türkiye Historic Rally Şampiyonu Engin Kap-Başar Yavuz ve Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz ekipleri temsil edecek. Samsun’dan Historic klasmanında ilk iki sırada ayrılmayı hedefleyen Kap ve Üstünkaya, 1976 model Ford Escort MKII ile parkurda olacak.