İstanbul Rallisi, Toprak Ralli Özlemini Giderecek

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

33. İstanbul Rallisi, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından 10 Haziran’da organize ediliyor. Otomobil sporları alanında köklü bir geçmişe sahip olan İSOK’un yeni yönetim kurulu tarafından düzenlenen bu yarış, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı ve sezonun ilk toprak yarışı. 9 Haziran günü antrenman, idari ve teknik kontrollerin yapılacağı yarışın etapları 10 Haziran Pazar günü koşulacak ve saat 09:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki servis alanından başlayacak.

Yarış toprak zeminli parkurda İSG, Yeşilvadi ve Oruçoğlu etaplarında organize edilecek. 10 Haziran Pazar günü 147,63 Km’si özel etap olmak üzere düzenlenecek yarışın toplam mesafesi 346,62 Km.

Yarış direktörü Aydın Güpgüpoğlu yarıştan önce şunları söyledi: “ Bu sene Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki yüksek mücadele ve katılım biz organizatörler için de mutluluk verici. Sporcularımızın keyif alacağı, izleyenlerin de beğeneceği bir yarış organize ettik, tüm sporculara başarılar diliyoruz. İstanbul’da ki tüm motorsporları severleri etaplara bekliyoruz.”

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Team 47 adına yarışan Volkan Işık ve Pegasus Racing adına yarışan Luca Rorestti 45 puan ilk iki sırada yer alıyorlar. Pegasus Racing’in diğer pilotu Fatih Kara ise 32 puanla 3.sırada. 33.İstanbul Rallisi’ne 62 sporcu kayıt yaptırdı.

İTO, Fiat, Ford ve ISG Airport Hotel desteği ile gerçekleştirilecek yarışın medya sponsoru Best FM. Yarışla ilgili bilgilere yarışın resmi sitesi www.isok.org.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

Son Haberleri :

Yukarı Git