Kocaeli’de Gelenek Bozulmadı

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi 2010 ve 2011 sezonlarından sonra, Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ni bir kez daha kazanarak Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderlik koltuğuna oturdu.

Castrol Ford Team Türkiye adına Edox, Hursan Lojistik ve Mac Team desteğinde Ford Fiesta S2000 ile yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı olan Ford Otosan 30.Kocaeli Rallisi’ni kazanarak Türkiye Ralli Şampiyonası için büyük bir avantaj elde etti.

Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye Ralli Şampiyonası 5. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 28-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi. 11 yıldır olduğu gibi yine Ford Otosan ana sponsorluğunda Outlet Center İzmit, Toshiba ve Emex Otel katkıları ile organize edilen rallide, zirve mücadelesi büyük mücadelelere sahne oldu. Start alan 42 ekipten 24’ünün finişe ulaşabildiği organizasyon, son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisinin liderliği ile sonuçlanırken, aynı takımdan Murat Bostancı-Onur Vatansever de ikinci sırada finişe ulaştı.. 

Yağız AVCI yarışın ardından “Her yıl oldukça zor geçen Ford Otosan Kocaeli Rallisi, bu kez de bir hayli zorluydu. Toprak rallilerin başlamasıyla birlikte takım olarak çok iyi performanslarımız oldu ve bu yarışta Murat-Onur ile birlikte sezonun ilk dublesini yaptık. 8 etapta biz, 4 etapta Murat-Onur best-time yaparak yarışın bütün etaplarını takım olarak kazanmış olduk. Co-Pilotum Bahadır Gücenmez yine yüksek konsantrasyonla, zorlu şartlarda görevini maksimumda gerçekleştirdi. Mekanik ekibimiz muhteşem bir iş çıkardı ve Fiesta S2000’imiz ile hiçbir problem yaşamadık. Baştan sona bütün ekip elinden gelenin en iyisi yaptı ve takım arkadaşlarımızın hepsi çok güzel performans gösterdiler. Castrol Ford Team Türkiye olarak takımlarda liderliğe yükseldik. Biz de yurtdışı puanımız eklenince pilotlar klasmanında liderliğe yükseldik. Destekleyen ve yanımızda olan herkese, emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederim. Yarışı bitiren tüm ekipleri tebrik ederim ve şanssızlık yaşayanlara, yarışı tamamlayamayanlara da geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Sırada son toprak ralli olan Hitit Rallisi var. Samsun’da yapılacağı söyleniyor ve yepyeni bir şehirde yepyeni etaplarda yarışacak olmak oldukça heyecan verici. Büyük mücadele devam ediyor…” açıklamasını yaptı.

Son Haberleri :

Yukarı Git