Kozlar Kocaeli’de Paylaşılacak

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Bonus ve Unifree Dutyfree sponsorluğunda yarışan Bonus Parkur Racing, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5.ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne 5 ekiple katılıyor. Cumartesi günü Outlet Center İzmit önünden start alacak organizasyonda, 44 ekip 2 gün boyunca kozlarını paylaşacak.

Toplam 7 yarıştan oluşan Türkiye Ralli Şampiyonası, Kocaeli’de düzenlenecek olan 5. ayak Ford Otosan Kocaeli Rallisi ile devam ediyor. 28 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00’de Outlet Center İzmit’ten başlayacak rallinin ilk günü, 3 özel etabın ardından geçilecek olan Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı ile son bulacak. Kocaeli Fuar Merkezi otoparkında hazırlanan 2,80 km. uzunluğundaki seyirci özel etabının her sene olduğu gibi yine izleyicilerden büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Rallinin ikinci gününde pazar sabahı yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, zorlu bir mücadele bekliyor olacak. 4 özel etap geçecek olan ekipler, Kocaeli Fuar Merkezi otoparkındaki servis alanına ulaşacaklar ve ardından aynı 4 etabı bir kez daha geçerek saat  18.19’den itibaren Outlet Center İzmit´te finiş podyumunda yarışı noktalayacaklar.

2009 ve 2010 sezonlarını Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing de bu yarışta 5 ekiple yer alacak. Kariyerinde 4 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan tecrübeli pilot Ercan Kazaz, yine Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda Mini Cooper JCW ile start alacak. Geçtiğimiz sezon İstanbul Ralli Şampiyonası’nda Ercan Kazaz pilotajında ilk kez Türk ralliseverler karşısına çıkan bu otomobil, Toksport teknik desteğinde mücadele edecek. İstanbul Rallisi ile birlikte takıma dahil olan sınıf 3’ün en hızlı pilotlarından Uğur Soylu da, Emir Şahin co-pilotluğunda Sınıf 3’ü kazanma hedefi ile Pinti.net desteğinde Mitsubishi Lancer EVO IX ile mücadele edecek. Takımın bayan ekibi Burcu Burkut Erenkul ise Soner Tamer co-pilotluğunda Liqui Moly, Aydoğanlar Otomotiv ve Ponapack desteğinde bayanlar klasmanı ve sınıf 8’de podyum hedefi ile direksiyon başına geçecek.

30 yaş üzeri ralli otomobillerinin yeniden parkurlara kazandıran Parkur Historic’i ise, geçen yılın Türkiye Historic Rally Şampiyonu Engin Kap-Başar Yavuz ile Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz ekipleri temsil edecek. Son olarak Boğaziçi Rallisi’nden başarılı sonuçlarla ayrılan historic ekipleri, 1976 model Ford Escort MKII ile parkurda olacaklar.

Son Haberleri :

Yukarı Git