Lider Samsun Yolcusu

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda lider konumda bulunan Yağız Avcı, sezonun 6.yarışı olan 39.Hitit Rallisi hazırlıklarını sürdürüyor. Castrol Ford Team Türkiye ekibi Yağız AVCI-Bahadır GÜCENMEZ, 25-26 Ağustos tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek bu yarışı da kazanarak şampiyona liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

Edox, Hursan Lojistik ve Mac Team desteğinde Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta S2000 ile yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, 25-26 Ağustos tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek olan “ilk” ulusal yarış 39.Hitit Rallisi hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yarış öncesinde 95.9 puanla lider durumda bulunan Avcı, bu yarışı da kazanarak liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız AVCI yarış öncesi “Sezonun bitimine iki ralli kala şampiyona oldukça mücadeleci ve heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Özellikle önümüzde ki ralli çok büyük önem taşıyacak, gidişatı belirleme açısından. Hitit Rallisi 25-26 Ağustos’ta düzenleniyor ve ilk defa Samsun’da yapılacak. Bu tabi oldukça heyecanlı çünkü yeni bir şehirde ve yeni etaplarda yarışıyor olmak her açıdan çok güzel. Seyirci ilgisi de yoğun olacaktır diye düşünüyorum, özellikle de seyirci etabı göz önüne alındığında. Bu ralli ile birlikte toprak rallilerin sonuna geliyoruz ve en son asfaltta yapacağımız Bursa Rallisi ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nı noktalayacağız. Şu an hem pilotlarda hem de takımlarda lider durumdayız ve hedefimiz Hitit Rallisi’ni en iyi yerlerde bitirerek liderlikleri korumak. Yeni etaplarda olmayı copilotum Bahadır Gücenmez ile çok seviyoruz ve birbirimize güveniyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapıp en üst basamakta olmaya çalışacağız. Ekibimiz otomobilimizi yine en iyi şekilde hazırladı ve sağlamlığına güveniyoruz. Hitit Rallisi’nde de takım olarak yükselen grafiğimizi devam ettirip son yarışta olduğu gibi yine duble yapmaya çalışacağız. Rakiplerimiz her zaman olduğu gibi çok hızlı olacaklardır ve yüksek bir mücadele bizleri bekliyor. Castrol Ford Team Türkiye olarak bu mücadeleye hazırız. Herkesi bu heyecanı yaşamak için Samsun’a bekliyoruz. Organizasyonda görev alanlara kolay gelsin ve yarışan bütün ekiplere de başarılar…” açıklamasını yaptı.

Son Haberleri :

Yukarı Git