MY Team Boğaziçi Rallisi’nde 3 Ekiple Start Alıyor

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’na Ağaoğlu’nun tescilli markası MY Team sponsorluğunda başlayan Hakkı Ağaoğlu ve Cüneyt Göz bu hafta sonu Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil 41.Boğaziçi Rallisi’nde yarışacak. 6-8 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek veTürkiye Ralli Şampiyonası’na da puan veren bu yarış Türkiye’nin en eski motorsporları organizasyonu. Yarış Cuma günü tarihi Haydarpaşa İskelesi önünden 15:30’da verilecek start ile başlayacak.

6 ülkeden 66 ekibin kayıt yaptırdığı yarışta 237,13 Km’si özel etap olmak üzere toplamda 774,34 Km yol kat edilecek. Zorlu mücadeleyi tamamlayan ekipler Pazar günü 16.48’de finişe Pendik’e gelecekler. Yarış etapları İstanbul ile Kocaeli arasındaki toprak parkurda koşulacak.

Yarış öncesi konuşan Cüneyt Göz şunları söyledi: “ Boğaziçi Rallisi’nde yarışmak her zaman heyecan verici. Türkiye ve İstanbul’un güzellikleri ile etaplardaki mücadeleyi izlemeye gelen birçok yabancı misafir var biz sporcular da bu atmosferden keyif alıyoruz. Sınıf 6’da artık Alptekin Işıklap de ekibimize dahil oldu, artık daha da iddialıyız. Sınıf 3’te Hakkı Ağaoğlu’nun ise yabancı rakipleri de var yüksek bir mücadele olacak. Herkesi etaplara bekliyoruz.”

Son Haberleri :

Yukarı Git