My Team Kocaeli Rallisi’nde Şanssızdı

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Ağaoğlu’nun tescilli markası MY Team sponsorluğunda yarışan Hakkı Ağaoğlu ve Alptekin Işıkalp bu hafta sonu koşulan Türkiye Ralli Şampiyonası 5. yarışı Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne katıldı. Hakkı Ağaoğlu Sınıf 3’de 6. olurken, Alptekin Işıkalp şanzıman arızası sebebi ile yarışı tamamlayamadı.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. yarışı Ford Otosan Kocaeli Rallisi 28-29 Temmuz tarihlerinde İzmit’te düzenlendi. Toprak zeminli parkurda düzenlenen yarışa MY Team sponsorluğunda katılan Hakkı Ağaoğlu ve Alptekin Işıkalp yarış boyu şanssızlıklar yaşadılar.

Yarış 28 Temmuz Cumartesi günü saat 15:00’da Outlet Center önünden başladı. İlk gün turbo hortumu çıkan Hakkı Ağaoğlu etapları tamamlamayı başarsa da zaman kaybetti ve gerilere düştü. İkinci gün atak yapan Ağaoğlu hızlı etap dereceleri ile beğeni toplarken, sürüş stili ile seyircilere heyecan yaşattı. Hakkı Ağaoğlu – Hakan Uçucu ekibi, Mitsubishi EVO 9 ‘la yarıştıkları Sınıf 3’de altıncı oldular.

Alptekin Işıkalp ilk gün koşulan dört etap sonunda kendi sınıfı Sınıf 6’da altıncı sıradaydı. İkinci güne hızlı başlayan Alptekin Işıkalp – Murat Sümer Citroen C2’lerinde şanzıman arızası yaşadılar ve yarış dışı kaldılar.

Ağaoğlu, Pozitif Dekor ve Shell desteği ile yarışan MY Team pilotları Hakkı Ağaoğlu, Cüneyt Göz ve Alptekin Işıkalp ile ilgili haberlere www.myteam.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki yarışı 25-26 Ağustos tarihlerinde Samsun’da koşulacak olan Hitit Rallisi.

Son Haberleri :

Yukarı Git