Nefes Kesen Hitit Rallisi’nde Zirve Skoda’nın

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Skoda, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan 39’ncu Hitit Rallisi’ni Luca Rosetti – Matteo ve Burak Çukurova – Ünal Tezel ekipleri ile zirveyi kapattı. Rosetti – Chiarcossi ikilisi birincilik kürsüsüne çıkarken, Çukurova – Tezel ikilisi de podyumda 3.ncü olarak yer aldı.

Türkiye Ralli Şampiyonası 6. ayağı olan Hitit Rallisi, 25-26 Ağustos tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşti. Skoda Yüce Auto desteğiyle Fabia S2000 ile zirve mücadelesi yapan Pegasus takımında 3 Avrupa Şampiyonluğu bulunan Luca Rosetti – Matteo Chiarcossi ikilisi sergiledikleri muhteşem performans ile birinciliği elde etti. Aynı takımda yer alan Burak Çukurova – Ünal Tezel ikilisi de Fabia S2000 ile toprak zemin tecrübelerini göstererek 3’üncülük kürsüsüne çıktılar.

İki gün boyunca kıyasıya bir mücadeleye sahne olan ve toplam 291.50 km’den oluşan Hitit Rallisi sonunda Luca Rosetti – Matteo Chiarcossi ikilisi birincilik, Burak Çukurova – Ünal Tezel ekibi ise üçüncülük ödüllerini Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’dan aldılar.

Zorlu mücadeleyi ilk sırada tamamlayan Luca Rosetti “İzleyicilerin de zevk aldığı Hitit Rallisi’nde Fabia S2000’in üstün performansı bizi zirveye taşıdı. Zorlu bir yarış olacağını biliyorduk ve ona göre hazırlandık. Hitit Rallisi’ni zirvede tamamladığımız için çok mutluyuz. Aynı performansımızı önümüzdeki son yarış olan Yeşil Bursa Rallisi’nde de göstermeyi amaçlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Burak Çukurova – Ünal Tezel ikilisi ise 2012 Türkiye Ralli Şampiyonasında bir dizi şansızlık yaşadıklarını hatırlatarak “Hitit Rallisi’nin çıkışımız olacağını düşünüyorum. Sezonun son yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi’nde de Fabia S2000 ile kürsüde yer alarak yılı iyi bir yerde bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git