Neo Motorspor Sezona Hızlı Başladı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22 Nisan’da Saygılı Rulman Ege Rallisi’yle İzmir’de başladı. CPM Yazılım ana sponsorluğunda yarışan Neo Motorspor takımından deneyimli pilot Adil Küçüksarı yarışı Sınıf N’de 1’inci, Yağız Avcı ise yarışı Genel Klasman 3’üncülüğü ile tamamladı.

Otomobil sporları tutkunlarının vazgeçilmezi Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2017 yılındaki ilk ayağı olan Saygılı Rulman Ege Rallisi, 22 Nisan Cumartesi günü Bornova‘dan verilen start ile başladı. Ralli sevenlerin yoğun ilgi gösterdiği ve ekiplerin hava şartları nedeniyle zorlandığı yarış ilk gün Spil dağı etrafındaki 2 özel etapta yağmur ve karın ardından kıyasıya mücadelelere sahne oldu. CPM Yazılım ana sponsorluğunda yarışan Neo Motorspor takımından deneyimli pilot Adil Küçüksarı yarışı Sınıf N’de 1’inci, Yağız Avcı ise Cumartesi günü yaşadığı problemler neticesinde genel klasman 17. liğine düşse de Pazar günü yapmış olduğu süpriz ataklarla yarışı Genel Klasman 3’üncülüğü ile tamamlamayı başardı.

Pazar günü son etap olarak geçilen ve ayrı ödüllendirilen Redbull Power Stage etabını kazanan Yağız Avcı sezona önemli puanlar elde ederek başladı.

Ege Rallisi’nin bu zamana kadarki en zorlu yarışlardan biri olduğunun altını çizen Adil Küçüksarı; “Yarışın ilk gününde Spil dağı etrafındaki etapları 3-4 derecede geçtik. Önce yağmur sonra kar yağışı etkili oldu. İkinci gün ise hava 20 derece arttı. Hava şartları bakımından çok zorlu ama bir o kadar da keyif dolu bir mücadelenin içindeydik. Sezona Sınıf N 1’inciliği ve genel klasman 5’inciliği ile başladım. İzmirli yarışseverlerin ilgisi bizleri çok mutlu etti. Sırada 19-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Bulgaristan Rallisi var. Hazırlıklarımıza ara vermeden başladık.”