NEO’dan Boğaziçi’nde Çifte Zafer

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Auto Club ve Eneos destekli Neo Motorspor ekibi, Avrupa Ralli Kupası’na dahil Boğaziçi Rallisi’nde Adil Küçüksarı-Macit Gür ekibi ile sınıf 8 birinciliğini, Simin Bıçakcıoğlu ile de Bayanlar birinciliğini kazandı.

Türkiye’nin en eski ve en köklü motorsporları organizasyonlarından Uluslararası Boğaziçi Rallisi, 27-29 Eylül tarihlerinde Pendik’te gerçekleştirildi. 51 ekibin start aldığı organizasyonda 2 ekiple mücadele eden Neo Motorspor takımı, bu zorlu ralliden çifte zafer ile ayrılmayı başardı. Auto Club ve Eneos sponsorluğunda Hayaller Gerçektir ve Bee Danışmanlık katkıları ile mücadele eden Neo Motorspor Adil Küçüksarı-Macit Gür ekibi ile sınıf 8 birinciliği, Simin Bıçakcıoğlu ile de Bayan Pilotlar birinciliğini elde etti.

2012 sezonunu Türkiye Ralli Bayan Pilotlar ve Sınıf 5 birincisi başarılı genç pilot Simin Bıçakcıoğlu, Afşin Baydar’ın co-pilotluğunda aynı zamanda genel klasman 10.su olarak kariyerinin en başarılı sonucunu elde etmiş oldu.

Simin yarışın ardından “42. Boğaziçi Rallisi’ne hazırlanırken aklımızda sadece kazanmak vardı. Amacıma ulaşmak için bugüne kadar aldığım eğitimleri ve tecrübelerimi bir sentez yaparak başarıya ulaştım. Bazı etaplar son derece kaygandı, sivri taş ve kayalar ile doluydu. Hem lastiklerimizi, hem otomobilimizi kollamak için üstün bir çaba sarf ettik. Oldukça hızlı olan bu yarışta finişe gelmek çok önemliydi ve biz bunu başardık. Tabi burada çok önemli bir faktör var o da “ekip çalışması”… Neo Motorspor olarak genç ve dinamik kadromuzla deyim yerindeyse “gecemizi gündüzümüze katarak” gerek mekanikerlerimiz, gerek sponsorlarımız canla başla çalıştılar. Bu zorlu yarışı bayan pilotlar birincisi olarak tamamladığım için mutluyum.” açıklamasını yaptı.

Aynı zamanda Neo Motorspor takım direktörü olan Adil Küçüksarı da; “Boğaziçi Rallisi’ndeki hedefimiz en baştan beri minimum riskle maksimum başarıyı elde etmekti. Bu hedefi büyük sabır göstererek elde ettik. Ekibimiz ve otomobilimiz de yarış boyunca mükemmeldi. Ufak tefek sorunlarımız oldu ancak deneyimli ekibimiz başarıyla sorunları çözüme kavuşturdu. İlk kez sevgili Macit Gür ile start aldım ve son derece tecrübeli olan kopilotumla kısa zamanda uyum sağladık. Sınıfımızı kazandığımız için çok mutluyuz, programımıza İstanbul Rallisi ile programımıza edeceğiz…” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git