Ralli Şöleni Haftasonu Eskişehir’de

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen Eskişehir Rallisi, 10 Mayıs Cumartesi günü saat 18:15’te Espark AVM önünden verilecek sembolik start ile başlıyor.

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan 304,30 kilometrelik yarış, asfalt zeminli parkurda toplam uzunluğu 125 kilometre olan 10 özel etapta koşulacak. Espark, KYK, Mantotherm, Banaz Otomotiv, Dedepark Otel, EVOBT RS6 ve Tepebaşı Belediyesi katkıları ile bu yıl 5.kez düzenlenen ralli, 29 ulusal, 8 historic ve 15 mahalli olmak üzere toplam 52 ekibin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Uzun bir aradan sonra gece etapları ile sporcular ve izleyiciler için farklı bir heyecan yaşatmaya hazırlanırken, Meşelik mevkiindeki Porsuk Spor Salonu yanında düzenlenen Seyirci Özel Etabı da bu yıl ilk kez geçilecek. Ayrıca aynı etapta ralli öncesinde Süper Slalom yarışı ile drift show gerçekleştirilecek. Apex Masters Series´de yarışan profesyonel drift pilotları, seyirci etabı öncesinde yapacakları muhteşem sürüşler ile izleyenlere görsel bir show sunacaklar. 10 Mayıs Cumartesi günü Seyirci özel etabı sonrasında Espark, Banaz ve KYK etaplarını geçecek olan ekipler saat 23:47’den itibaren servis alanında ilk günü noktalayacaklar.

11 Mayıs Pazar sabahı 09:30’da yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler, Espark, Banaz ve KYK etaplarını ikişer kez geçerek, saat 16:23’ten itibaren Espark AVM önündeki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler.

Avrupa’dan birçok ünlü pilotun eğitmenliğini yapan İtalyan Vittorio Caneva’nın Taner Oylukan co-pilotluğunda 0 numaralı öncü araç ile parkura çıkacağı rallide bir de konuk ekip yer alacak. Fransa’da yaşayan Türk asıllı Murat Doğral, Fransa Ralli Şampiyonası’nı takip ettiği Porsche 997 GT3 ile ülkesinde ilk kez Eskişehir’de start alacak.